Sympatický: Údajný mimozemšťan meria len asi pätnásť centimetrov.

E. T. z púšte: Americký lekár chystá dôkaz o mimozemšťanoch

Americký ufológ a lekár Steven Greer tvrdí, že dokáže existenciu mimozemského života.

Konečne nás prestane zožierať neistota, či existujú mimozemšťania. Lekár a ufológ Steven Greer už 22. apríla predstaví verejnosti svoj dokumentárny film, ktorý jednoznačne dokáže, že pätnásťcentimetrový tvor objavený pred niekoľkými rokmi v čilskej púšti Atacama nemá zemský pôvod. Ibaže by sa mu to dokázať nepodarilo.

Sirius

Všetko sa točí okolo maličkého sympatického humanoida - s hlavou, dvoma rukami a dvoma nohami. Pred zverejnením dokumentárneho filmu s názvom Sirius sa na internete objavila röntgenová snímka záhadného tvora a niekoľko ďalších fotografií. Práve röntgenové snímky vraj jasne ukazujú, že jeho anatómia nie je ľudská a nezhoduje sa ani s anatómiou žiadneho z našich predkov.

Je však celkom možné, že vo filme odznejú aj ďalšie vedecké dôkazy. Steven Greer vlani v júli zverejnil výzvu potenciálnym darcom, aby na beztak nákladný projekt vyzbierali dodatočných 250-tisíc dolárov. Okrem iného argumentuje tým, že ešte potrebujú urobiť magnetickú rezonanciu tela, komplexnú DNA analýzu vzoriek aj rádiokarbónovú metódu datovania.

E. T. z Atacamy vraj má celkom inú anatómiu ako ľudia. Foto: internet

Záhada

Inak je malá príšerka poriadne veľkou záhadou. Greer nezverejnil, komu patrí ani kde sa momentálne nachádza. Do médií sa dostala iba informácia, že ju objavili pred niekoľkými rokmi v čilskej púšti Atacama. Zo spomínanej výzvy pri finančnej zbierke sa zasa dá dočítať, že je v stave rozkladu, aj preto je nutné urobiť vedecké analýzy čo najskôr.

Autor sa vo filme pokúsi vysvetliť, ako mimozemšťania používajú alternatívne zdroje na zdolávanie obrovských vesmírnych vzdialeností. Neprekvapuje to. Steven Greer namiesto lekárskemu povolaniu zasvätil život skúmaniu UFO. V detstve a mladosti sa mu tajomné objekty ukázali hneď až dva razy a odvtedy ho fenomén fascinuje. Medzičasom si vypracoval aj trochu sprisahaneckú teóriu, podľa ktorej vláda Spojených štátov zámerne tají pred verejnosťou poznatky o mimozemšťanoch.

Raz to už nevyšlo

„V súvislosti s UFO a mimozemskou inteligenciou ľudia musia pochopiť, že to celé nie je o mimozemšťanoch. Je to o ľuďoch a moci zhromaždenej v rukách veľkých korporácií. O finančných záujmoch, ktorým nevyhovuje zverejnenie pravdy,“ tvrdí jednoznačne Greer. „Keď raz ľudia pochopia, že pri tajných projektoch sa podarilo zistiť, čo poháňa UFO, uvedomia si, že už viac nepotrebujú ropu, uhlie ani jadrovú energiu. Táto jednoduchá pravda je príčinou všetkého utajovania.“

Tieto dosť odvážne tvrdenia vrhajú tieň pochybnosti na celý objav. Najmä keď americký lekár už raz - ešte v roku 1995 - prišiel so svätosvätým dôkazom o existencii mimozemšťanov. Mal ním byť sedemnásťminútový čiernobiely videozáznam z posmrtnej pitvy tela údajného návštevníka z vesmíru. Ako Greer vtedy tvrdil, pitvu robila armáda.

Na prvý pohľad zábery pôsobili naozaj presvedčivo, ale skeptici hneď poukázali na zopár detailov, ktoré usvedčovali autorov filmu z podvrhu. Po analýze týchto nezrovnalostí sa ukázalo, že točenie naozaj bolo naaranžované, čo nakoniec pripustili aj filmári.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní