Na vzostupe: Sexuálne bábiky sú už teraz populárne. V blízkej budúcnosti sa ráta s masovou distribúciou aj sexrobotov.

Expert varuje: Pozor na sex s humanoidmi!

Odborníci hovoria o sexuálnej revolúcii. Sexroboti zoberú naše spálne útokom. V nevestincoch nahradia živé prostitútky. Neprenesú na vás žiadnu sexuálnu chorobu a ani vám nezlomia srdce. Uspokoja zvrátené sexuálne chúťky.

Top expert v robotike varuje, že sex s robotom bude lepší ako s človekom. Ľudia sa môžu stať na nich závislí, okrem iných sfér, už aj v posteli. Bežnou súčasťou našich spální by mohli byť sexboti už v roku 2025.

„Robotický sex môže byť návykový,“ povedal americký výskumný pracovník Joel Snell z Kirkwood College pre Daily Star Online. Ako pokračoval, sexboti budú vždy k dispozícii a tak bude veľmi jednoduché sa stať na nich závislý. Kyborgov nebude nikdy bolieť hlava, nezlomia vám srdce, nikdy po vás nebudú chcieť rozvod a v sexe budú lepší ako ľudia. Kto by odolal?

Scarlett Johansson: Rick Ma z Hong Kongu vytvoril humanoidného robota s podobizňou slávnej herečky. Väčšinu komponentov vytlačil na 3D tlačiarni.
Scarlett Johansson: Rick Ma z Hong Kongu vytvoril humanoidného robota s podobizňou slávnej herečky. Väčšinu komponentov vytlačil na 3D tlačiarni.
YouTube

Scarlett Johansson: Rick Ma z Hong Kongu vytvoril humanoidného robota s podobizňou slávnej herečky. Väčšinu komponentov vytlačil na 3D tlačiarni.FOTO: YouTube

Uspokoja všetky potreby

Tak ako v iných sférach nahrádza človeka technika, môže to byť aj v rámci milovania. Sexboti budú naprogramovaní, aby vyhovovali potrebám každého jedného používateľa, tvrdí Snell.

Špeciálny humanoid môže byť pre sexuálny život aj zdravý. „Kto sme, aby sme súdili ľudí, ktorí chcú mať sex s robotmi?“ pýta sa sexuálny terapeut Gurpreet Singh. Podľa neho budú sexroboti fungovať tak isto ako akékoľvek iné sexuálne hračky vo vzťahu. „Keď sa obe strany dohodnú, nevidím na tom nič zlé.“

Ako však Singh pokračoval, sexuálna závislosť, podobne, ako alkoholizmus a drogová závislosť, môže mať dopad na vzťahy. Problém nastane, ak sexkyborgovia nahradia alebo eliminujú ľudské vzťahy úplne. Nadobudnú celkom iný význam, pokiaľ budú používané pre strach z intimity alebo preto, že sa človek chce izolovať. Potom, je to potrebné riešiť.

Koniec klasiky? Expert upozorňuje na možnosť vyvinutia závislosti na sex s robotom, čo môže tak ako iné závislosti, naštrbiť reálne vzťahy.
Koniec klasiky? Expert upozorňuje na možnosť vyvinutia závislosti na sex s robotom, čo môže tak ako iné závislosti, naštrbiť reálne vzťahy.
Michal Šebeňa

Koniec klasiky? Expert upozorňuje na možnosť vyvinutia závislosti na sex s robotom, čo môže tak ako iné závislosti, naštrbiť reálne vzťahy.FOTO: Michal Šebeňa

Facelift trhu s bielym mäsom?

Daily Star Online tiež upozornil, že sexuálny svet prejde dramatickými zmenami. Prostitútky v nevestincoch nahradia kyborgovia, ktorí zároveň pokryjú dopyt po uspokojení v súčasnosti nesplniteľných sexuálnych túžob.

„Kyborgovia môžu uspokojiť túžbu po sexuálnej rozmanitosti, oslobodiť nás od obmedzení a komplikácií a strachu zo sexuálneho neúspechu,“ povedal profesor John Danaher, ktorý robil štúdiu o sex práci a technológiách.

Potom, čo kyborgovia výrazne zlacnejú a začnú sa masovo produkovať, budú mať ľudské prostitútky veľmi realistickú a navyše legálnu konkurenciu. „Používanie sexuálnych robotov zvyčajne nie je predmetom právnej sankcie,“ povedal Danaher.

Podľa Danahera ale prostitútky nevymiznú. Budú však nútené praktikovať bezpečný sex, ktorí klienti požadujú.

Tvrdá konkurencia: Živé prostitútky sa budú musieť prispôsobiť. Trh s bielym mäsom čaká revolúcia.
Tvrdá konkurencia: Živé prostitútky sa budú musieť prispôsobiť. Trh s bielym mäsom čaká revolúcia.
YouTube

Tvrdá konkurencia: Živé prostitútky sa budú musieť prispôsobiť. Trh s bielym mäsom čaká revolúcia.FOTO: YouTube

Extrémne fetiše

Podľa terapeuta zaoberajúceho sa ľudským správaním Nicolasa Aujula by sexboti mohli pomôcť v boji proti sexuálnym trestným činom. „Podľa môjho názoru by mohli sexboti v najbližších rokoch bežne poskytovať bezpečné a diskrétne riešenie pre objavovanie fantázií – ponúkať jednoduchú možnosť ako mať kreatívnejší sex, ktorý by spĺňal extrémne fetiše v správaní,“ uviedol pre Daily Mail.

Budúcnosť v sexandroidoch vidí aj predajca erotických hračiek Neal Slateford. Ako pripomína zatiaľ sú robotické hračky stále mimo cenového rozpätia väčšiny ľudí, stoja viac ako 7-tisíc eur. Podľa neho však ceny klesnú a do troch rokov sa robotické hračky budú predávať masovo.

Podľa Daily Star Online sú v súčasnosti sexuálne bábiky, napriek tabu, na vzostupe po celom svete.

Anketa

Vyskúšali by ste sex s robotom?

Áno 61% Nie 39%Celkový počet hlasujúcich: 75


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].