FOTO Dojemné gesto nákupných centier: Na mrznúcich túlavých psov sa viac nedokázali pozerať

Obchodné strediská, bežné počas dňa plné nákupuchtivých zákazníkov, sa pri pohľade na ortuť teplomera rozhodli prichýliť vskutku netradičných nocľažníkov – túlavých psov. Zdá sa, že v manažmente obchodných domov sú milovníci domácich miláčikov, ktorí sa nemohli pozerať, ako na ulici psíkovia trpia mrazom.

Mrazivé počasie zužuje celú Európu vrátane Slovenska. Do krutého počasia nehodno ani psa vyhnať. Dalo by sa povedať, že na základe tohto úslovia sa rozhodli konať nákupné centrá v najväčšom tureckom meste Istanbul, kde čelili najväčšiemu náporu snehu za posledných sedem rokov.

Miestne nákupné centrá sa rozhodli stať dočasnou búdou pre túlavé psy. Na chodbách centier rozprestreli kartóny, kde si psíky ľahli a ešte ich pozakrývali dekami, aby sa zohriali. Dojemné obrázky hovoria samy za seba.

V Istanbule tak pravdepodobne zachránili túlavé psy pred krutou smrťou. Mrazy sa pravdepodobne stali osudnými napríklad tomuto psíkovi na foto.

Levickí útulok zverejnil pred pár dňami na sociálnej sieti smutné foto nájdeného zamrznuté psíka.
Levickí útulok zverejnil pred pár dňami na sociálnej sieti smutné foto nájdeného zamrznuté psíka.
Facebook Útulok Levice

Levickí útulok zverejnil pred pár dňami na sociálnej sieti smutné foto nájdeného zamrznuté psíka. Foto: Facebook Útulok Levice

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].