FOTO Trápenie legendárnej Marušky (†71): Dcéra Mileny Dvorskej utiekla zo samozvaným spasiteľom

Milena Dvorská (†71) excelovala na plátne, ale v súkromí ju utrápila dcéra. Z Českej republiky ušla s vodcom fanatickej sekty do zahraničia. Dcéru ani vnúčatá nevidela herečka dvadsať rokov. Zomrela krátko pred Vianocami, keď televízie uvádzajú rozprávku Byl jednou jeden král..., kde debutovala ako Maruška.

Relax

Česká filmová a divadelná herečka Milena Dvorská sa narodila 7. septembra 1938 v Prostějove. Jej osudovou rolou bola Maruška v rozprávke Byl jednou jeden král... (1954), mnohí si ju primárne spájali práve s touto postavou. Dodnes rozprávku na Vianoce vysielajú české aj slovenské televízie.

Milena Dvorská príznačne navždy odišla práve na Vianoce. Zomrela 22. decembra 2009. Utrápila ju dcéra, ktorá si vzala sektára a dlhé roky žila v zahraničí. Milena nebola dve desaťročia ani v kontakte s ôsmimi vnúčatami. Žiaľ utápala v alkohole a práškoch. Jej srdce vražednú kombináciu nezvládlo.

Pokračovanie na ďalšej strane

Relax
  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu plus7dni@7plus.sk.