FOTO Trápenie legendárnej Marušky (†71): Dcéra Mileny Dvorskej utiekla zo samozvaným spasiteľom

Milena Dvorská (†71) excelovala na plátne, ale v súkromí ju utrápila dcéra. Z Českej republiky ušla s vodcom fanatickej sekty do zahraničia. Dcéru ani vnúčatá nevidela herečka dvadsať rokov. Zomrela krátko pred Vianocami, keď televízie uvádzajú rozprávku Byl jednou jeden král..., kde debutovala ako Maruška.

Česká filmová a divadelná herečka Milena Dvorská sa narodila 7. septembra 1938 v Prostějove. Jej osudovou rolou bola Maruška v rozprávke Byl jednou jeden král... (1954), mnohí si ju primárne spájali práve s touto postavou. Dodnes rozprávku na Vianoce vysielajú české aj slovenské televízie.

Milena Dvorská príznačne navždy odišla práve na Vianoce. Zomrela 22. decembra 2009. Utrápila ju dcéra, ktorá si vzala sektára a dlhé roky žila v zahraničí. Milena nebola dve desaťročia ani v kontakte s ôsmimi vnúčatami. Žiaľ utápala v alkohole a práškoch. Jej srdce vražednú kombináciu nezvládlo.

Pokračovanie na ďalšej strane

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček