Ilustračné

Hasiči zachránili prasiatka z plameňov, potom si pochutili na klobáskach z nich

Tomu sa povie osud, prasiatkom jednoducho nebol súdený dlhý život. Vo februári ich hasiči zachránili z horiacej stodoly, o pol roka neskôr skončili na ich pekáči.

Na anglickej farme v meste Wiltshire začalo vo februári horieť 60 ton sena a vo vnútri uviazlo 18 prasiatok a dve prasnice. Hasičom sa ich podarilo z plameňov vyslobodiť, ale ako vtipne poznamenáva portál Telegraph, mäsiarsky nôž už neprežili a po pol roku, keď dostatočne podrástli, sa z nich stali mäsové výrobky.

No a niektoré z výrobkov dostali od farmy ako odmenu samotní záchrancovia prasiatok – hasiči, konkrétne bravčové klobásky, ktoré si počas víkendu ugrilovali.

„Presne po pol roku sme vyskúšali plody našej práce. Klobásky sú fantastické,“ zhodnotili hasiči na svojej oficiálnej facebookovskej stránke požiarnej stanice Pewsey pod fotkou z barbecue a poľnohospodárom za klobásky poďakovali.

Hasiči si pochutili na bravčových klobáskach z prasiatok, ktoré pol roka predtým zachránili z horiacej stodoly.
Hasiči si pochutili na bravčových klobáskach z prasiatok, ktoré pol roka predtým zachránili z horiacej stodoly.
Foto: Facebook

Klobásky im darovala majiteľka farmy Rachel Riversová, ktorá pre Telegraph podotkla, že si je istá, že ju za to vegetariáni budú nenávidieť, ale „to, čo robíme je farmárčenie, nemôžeme prasiatka chovať ako domáce zvieratá“.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].