Minifarma v Lubine: Nájdete v nej miniatúry hospodárskych zvierat, ale aj veľa iných zaujímavých atrakcií pre najmenších.

Hlúpa koza? Kdeže! Cvičené kozičky z lubinskej minifarmy vás o tom presvedčia! Pozrite si VIDEO!

Ak vás niekto nazve kozou, pokojne sa pousmejte! Toto hospodárske zviera patrí totiž medzi najinteligentnejšie.

Aj keď prasa netromfne, rozkošné zvieratko, ktoré dalo prezývku aj ženským prednostiam, dokáže parádne kúsky - na príkaz sa stavať na zadné, cúvať ba i aportovať. Presvedčili sme sa sami na Minifarme v Lubine neďaleko Starej Turej. Majiteľka Katka Ježíková zamestnáva cez sezónu brigádničky, ktoré sa so životom na tomto idylickom kúsku dokonale stotožnili.

Terka Borovská si zobrala do parády holandskú minikozičku. "Venovala som sa viac ako sedem rokov výcviku psov a chcela som vyskúšať niečo nové. Tak teraz cvičím kozičky," hovorí rodáčka z Piešťan. "To, čo vidíte, som ju naučila za týždeň. Išlo to veľmi rýchlo. Ale tak ako pri iných zvieratách, treba to neustále opakovať," dodáva. Holandská minikozička ešte nemá meno.

Holandská minikozička: Terka ju vycvičila za týždeň. Foto: Norbert Grosz

To jej vymyslia najmenší návštevníci minifarmy na lubinských kopaniciach. "Zatiaľ vedie Lily, alebo Janka a Danka, keďže má sestričku," vysvetľuje Terka.

  • moni
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček