Hotely budúcnosti: Odolávajú gravitácii a občas aj plánom

Morské dno, vodná hladina a nebeské výšky, to dnes inšpiruje architektov a dizajnérov v snahe priniesť silou-mocou niečo, čo tu ešte nebolo. Stavba jedného z ambicióznych hotelov však dokazuje, že hoci papier znesie všetko, realita je vždy trochu náročnejšia.

Úžasné dizajny, podmorské izby, konštrukcie porušujúce gravitáciu... 21. storočie poriadne povolilo uzdu dizajnérom i architektom. Pozrite sa, aké hotely by mohli vyrásť v blízkej budúcnosti. Ak financie a fyzika dovolia...

Podmorský rezort Poseidon, Fidži

Budujú ho už 14 rokov, hoci podľa pôvodných plánov mal byť dokončený v roku 2008. Na zozname čakateľov je už teraz 150 tisíc hostí, ktorí sa chcú ako prví ocitnúť v luxuse dvanásť metrov pod hladinou mora. Ani suma 14 tisíc dolárov za týždeň pobytu ich neodradila.

Foto: profimedia.sk

Kryštálový hotel, Nórsko

Päťhviezdičkový luxusný hotel v tvare snehovej vločky bude prvým plávajúcim v Európe. Z fjordov v blízkosti mesta Tromso, kde hotel vybudujú, sa dá výborne pozorovať polárna žiara. Prvých návštevníkov by mal privítať v roku 2017.

Foto: profimedia.sk

Čítajte viac:

Hotely, kde sa nakrúcali americké trháky. Koľko stojí jedna noc?

Asymetrický hotel, Peru

Netradičná stavba bola navrhnutá tak, aby pripomínala obrí rám obrazu, umiestnený šikmo. Hostia budú mať z jednej strany výhľad na Tichý oceán, z druhej na pohorie Andy. Postavia ho na útese pri metropole Lima.

Foto: profimedia.sk

Vodné disky, Dubaj

Spojené arabské emiráty by mali v blízkej budúcnosti pripojiť k zoznamu svojich úchvatných stavieb aj túto. Za odvážnym projektom stoja naši severní susedia; je dielom poľskej spoločnosti Deep Ocean Technology.

Foto: profimedia.sk

Čítajte viac:

Najdrahšie hotely sveta. Noc stojí viac ako garsónka v Bratislave

Alpský mrakodrap, Švajčiarsko

Ak sa vám do anjelsky krásnej alpskej prírody nehodí mrakodrap, zvykajte si. Švajčiari si trúfajú na obra, ktorý by s výškou 381 metrov pokoril najvyšší mrakodrap Európskej únie, londýnsky Shard. Otázku, či sa sklenená obluda hodí k malebnej podhorskej švajčiarskej dedinke, zrejme už developeri vyriešili...

Foto: citymetric.com

Pozrite si ďalšie atypické hotely v našej fotogalérii.

Vianočné tipy na darček