Čo dohnalo stádo kráv k zúfalému zoskoku z útesu?

Hromadná samovražda: Kravy skočili strmhlav z útesu, čo ich k zúfalému činu dohnalo?

Farmári sú v šoku. Stádo kráv skočilo z päťdesiatmetrového útesu. Dvanásť z nich zahynulo bezprostredne po páde, trinástu odviezli na veterinárnu kliniku.

Čo sa stalo kravám pasúcim sa na zelenej lúke na juhu Švajčiarka v oblasti Valais? Šokovaní farmári si lámu hlavu nad tým, prečo stádo kráv strmhlav hromadne skočilo z päťdesiatmetrovej výšky.

VIDEO Kravy prečkali ničivé zemetrasenie: Všetko okolo roztrhalo na kusy

Do prázdna

„Kravy prekonali niekoľkonásobnú bariéru a vydali sa po hrebeni. Potom skočili do prázdna, ako keby ich tam niečo vohnalo,“ opísal prezident miestnej farmárskej poisťovacej spoločnosti Norbert Terrettaz pre La Nouvelliste. Majiteľom kráv vznikla škoda okolo 20-tisíc frankov, vyše 18-tisíc eur.

Špekuluje sa, že by za bizarným konaním kráv mohla byť divoká šelma, napríklad vlk. Lenže na dobytku nebolo po útoku šelmy ani stopy a navyše typickým správaním kráv je, že sa v takomto prípade rozutekajú, nie, že hromadne skočia zo skaly. Jediné, čo by taký záhadný čin kráv mohlo objasniť, je prípadný svedok, ktorý by všetko videl.

Čo dohnalo stádo kráv k zúfalému zoskoku z útesu?
Čo dohnalo stádo kráv k zúfalému zoskoku z útesu?
ČTK

Skákali aj inde

Nejde pritom o ojedinelý prípad. V roku 2009 blízko obce Lauterbrunnen, tiež vo Švajčiarsku, skočilo zo skaly až 28 kráv a býkov. Žiadne zo zvierat pád neprežilo a vyťahovať ich museli pomocou helikoptéry. Príčina ich zoskoku nie je známa, ale podľa farmárov za to mohla byť zodpovedná silná búrka.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].