Sexi zistenia: Niektoré sú bizarné, iné si protirečia, no vždy si ich radi prečítame.

Klamú, alebo majú pravdu? Zabavte sa na šialených sexuálnych výskumoch

Vedci, ktorí vyspovedali vyše päťsto manželských párov v regióne Kisumu v Keni, zistili, že veľkosť penisu súvisí s neverou. Prečítajte si, čo všetko sú schopné o sexe "zistiť" najrozličnejšie výskumy.

Vedecké štúdie, výskumy, ankety a štatistiky nám pomáhajú pochopiť komplikované medziľudské vzťahy a nevyspytateľnú povahu človeka. Nie všetky zistenia sú výsledkom regulárneho vedeckého bádania a nie všetci účastníci ankiet na tému sex odpovedajú pravdivo a v zhode s realitou.

Skôr naopak, v prieskumoch radi zveličujeme, kamuflujeme a odpovedáme v súlade so všeobecne platnými „normami“. Z času na čas zarazí i samotná téma „výskumu“. Zabavte sa s nami na niektorých sexi zisteniach.

Strnisko a hlboký hlas

Pri pohľade na záplavu správ o medziľudských vzťahoch a sexuálnom správaní homo sapiens sa môže zdať, že odborníci nemajú na práci iné, ako skúmať povahu človeka a jeho sexualitu. Fakt je, že obe oblasti sú pre náš život i jeho zachovanie dôležité a dopyt po informáciách je veľký.

Skôr ako sa začnete riadiť „návodmi“ na spokojný život vo dvojici, pamätajte na to, že zaručený recept na lásku neexistuje a v prvom rade treba počúvať vlastné srdce a hlavu. Tak, ako má každý vlastný recept na sviatočnú kapustnicu a zemiakový šalát, tak by ho mal nájsť aj na vzťah.

Ak by sa všetci muži riadili zisteniami vedcov z anglickej Northumbrijskej univerzity, hladko oholení elegáni s vyšším hlasom by zmizli zo sveta. Tamojší odborníci totiž zistili, že chlapi s niekoľkodňovým strniskom majú u nežného pohlavia väčšie šance na úspech ako elegáni s hladko oholenou tvárou.

Mužov so strniskom vraj ženy vnímajú ako plodnejších, agresívnejších, dominantnejších a mužnejších. Absolútnymi víťazmi by mali byť jedinci, ktorí majú okrem strniska hlboký hlas. Podľa kanadských psychológov z univerzity v McMasteri sú pre ženy príťažlivejší ako majitelia tenoru či barytónu. Dôvod? V podvedomí žien je bas spätý s kvalitným genetickým materiálom.

Ľaváci verzus praváci

Pred časom zaujal i švédsky výrobca erotických pomôcok Lelo, ktorý urobil prieskum na vzorke viac ako desaťtisíc ľudí. Zo štatistík vyplynulo, že ľaváci sú so svojím sexuálnym životom spokojnejší ako praváci.

Spokojnosť v intímnej oblasti totiž vyjadrilo osemdesiatpäť percent ľavákov a iba pätnásť percent pravákov. Hoci odborníci sa spojeniu „pravej“ a „ľavej“ ruky so sexuálnym životom smejú, nejeden čitateľ sa zamyslí nad tým, či „teória“ platí a či za jeho prípadnú nespokojnosť vo veciach lásky nemôže pravá ruka.

Výhovorka neverníkov

O tom, že väčšie penisy nie sú až taká výhra, ako sa domnievajú mnohí muži, sa už popísalo mnoho. Napriek tomu existuje stále dosť chlapov, ktorí túžia po väčšom prirodzení, neuvedomujúc si, že obdarenejší kolegovia majú v rámci dlhodobých partnerských vzťahov ťažký život.

Môžbyť im zlepší náladu štúdia publikovaná v časopise Plos One, hoci neverníci to zrejme budú vnímať inak. Vedci, ktorí vyspovedali vyše päťsto manželských párov v regióne Kisumu v Keni, zistili, že veľkosť súvisí s neverou. „Naše výsledky dokazujú, že veľké penisy sú spojené s mimomanželskými aktivitami mužov - a to pre bolesť a nepohodlie žien pri sexe.“

Keďže ženy sa podľa odborníkov boja uspokojovania väčším penisom, ich majitelia musia hľadať sexuálne vybitie inde a sú tak de facto odsúdení na neveru.

Laura Janáčková z Inštitútu partnerských vzťahov to považuje skôr za vtipnú výhovorku ako za skutočný dôvod nevery. Na ilustráciu pridáva ďalší bizarný sexi výskum. Vedci z Philadelphskej univerzity vyspovedali 481 mladých žien s priemerným vekom dvadsať rokov na tému predstieranie orgazmu.

Častá odpoveď na otázku, prečo sa uchyľujú k fingovaniu vyvrcholenia, bola, že chcú zvýšiť vlastné vzrušenie. Predstieranie ich vraj motivuje na väčšie výkony.

Ako odhaliť homosexuála

Potuteľné úsmevy vyvoláva aj výskum, ktorého výsledkom je „zaručený“ návod na zistenie sexuálnej orientácie muža. Vraj stačí pozrieť sa dotyčnému na prsty na rukách a hneď je všetko jasné. Väčšina heterosexuálov má podľa štúdie Richarda Lippa z Kalifornskej štátnej univerzity dlhší prstenník než ukazovák.

Homosexuálnu, prípadne lesbickú orientáciu, má dokazovať opačný pomer dĺžok prstov - teda ukazovák dlhší než prstenník. Ďalšou možnosťou, ako si preklepnúť vyvoleného, je analýza jeho penisu. Podľa odborníkov z amerického Kinseyho inštitútu majú homosexuáli dlhší a tenší penis ako heterosexuáli. Experti to zistili po tom, čo zmerali penis päťtisíc mužov.

Záruka dobrého sexu

Ak chcete, aby vám to klapalo v spálni, vraj by ste nemali šetriť lubrikantom. Napokon, nenadarmo sa hovorí „kto maže, ten sa vezie“. Potvrdzuje to výskum uverejnený v The Journal of Sexual Medicine. Vedci, ktorí analyzovali presne 8 876 sexuálnych stykov, zistili, že použitie lubrikantu predlžuje výkonnosť u viac ako polovice mužov.

Aj ženy si ho pochvaľujú - vraj je sex oveľa príjemnejší a vďaka dlhšiemu trvaniu aj uspokojujúcejší. Bádatelia majú skvelú správu aj pre ženy v zrelom veku.

Sexuálne uspokojenie sa podľa štúdie zverejnenej v The Journal of Sexual Medicine zvyšuje s pribúdajúcimi rokmi. Potvrdilo to sedem z desiatich opýtaných. O chlapoch sa štúdia nezmieňuje. Muži by však mali spozornieť pri čítaní záverov bádania výskumníkov zo Chicagskej univerzity.

Partneri, ktorí kašlú na predohru, vraj majú dvakrát častejšie problémy s erekciou ako aktívnejší milenci, ktorí sa pred sexom bozkávajú, objímajú, maznajú.

Všemocné peniaze

Ženy túžiace po lepšom sexe by si zas mali nájsť boháča, vyštudovať vysokú školu a uveriť v boha. Vedci z University of Kentucky tvrdia, že veriace ženy majú oveľa väčší zážitok zo sexu ako ateistky. Odborníci si však nie sú istí, či je to spôsobené ich vnútorným prepojením s bohom alebo tým, že väčšina nepoužíva kondóm. Ak v boha neveríte, mali by ste si zvýšiť vzdelanie.

Tím vedcov z King’s College v Londýne zistil, že inteligentné a študované ženy majú lepší sexuálny život a sú spokojnejšie so svojou erotickou aktivitou ako menej vzdelané príslušníčky nežného pohlavia.

Experti z Texaskej univerzity zas potvrdili staré známe, že najspoľahlivejším afrodiziakom je bohatý milenec. Partnerky majetných mužov vraj majú oveľa lepší sex a častejšie dosahujú orgazmus než ženy, ktoré sa milujú s chudobnými chlapmi.

Víno a tekvicový koláč

Najjednoduchšie zrejme bude, keď si v rámci zlepšovania sexuálneho života doprajete s partnerom pohár vína.

Odborníci z univerzity vo Florencii považujú za preukázané, že víno v primeranom množstve (pohár či dva) katapultuje sexuálne hry do nových dimenzií, pozitívne pôsobí na sexuálne vzrušenie i orgazmus a redukuje prípadnú bolesť pri pohlavnom styku. Netreba to však preháňať, pretože priveľa alkoholu môže mať opačný efekt.

Ak patríte k abstinentom, skúste upiecť tekvicový koláč. Doktor Alan Hirsch zo Chicaga tvrdí, že práve jeho vôňa najviac vzrušuje mužov. V tesnom závese za tekvicovým koláčom je aróma levandule. A čo dodať na záver? Radu pre mužov. Sociologické výskumy potvrdili, že najobľúbenejšou ženskou fantáziou sú dvaja muži naraz - jeden varí a druhý upratuje.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní