Konečne voľný! Pretekár Ivan Jakeš sa teší na nový začiatok

Niektorí mu začali hovoriť „bleskový Ivan", iní mu odporúčajú na preteky hromozvod

Jeden z našich najúspešnejších motocyklových pretekárov Ivan Jakeš môže konečne opäť začať prípravu na prestížne preteky. V stredu sa konečne zbavil sadry na pravej ruke. „A na budúci Dakar vymyslíme v tíme hromozvod pre teba!“ odkázal zranenému jazdcovi cez sociálnu sieť jeho kolega Erik Brhlovič.

Bleskový Ivan: Fanúšikovia mu vyjadrovali veľkú podporu.
Bleskový Ivan: Fanúšikovia mu vyjadrovali veľkú podporu.
facebook

Najprv blesk, potom zlomenina

V tretej etape Dakaru 43-ročného pretekára zasiahol blesk, ktorý mu spôsobil dočasne zhoršenie videnia a problémy so sluchom. Tým sa však problémy na trati pre neho neskončili. Piata etapa sa pre neho stala konečnou - pri páde si zlomil ruku a musel odstúpiť.

Ako sa pozerá na smolu, ktoré ho tento rok sprevádzala? „Snažím sa na to pozerať z tej lepšej stránky, teda že to mohlo dopadnúť aj horšie. Mal som šťastie v nešťastí," povedal nám. Zlomenina pravej ruky nebola zďaleka tou najhoršou, ktorú si pretrpel. „Najťažší bol úraz kolena, mal som potrhané väzy a dostával som sa z toho niekoľko rokov," zaspomínal si Jakeš.

Relax: Doprial si ho koncom januára s tímom MUFUZA, ktorej je členom.
Relax: Doprial si ho koncom januára s tímom MUFUZA, ktorej je členom.
facebook

Spoliehal sa na seba

S akými činnosťami sa kvôli sadre potrápil? „Všetko bolo náročnejšie, aj sprchovanie. Musel som sa spoľahnúť na jednu ruku," hovorí. „Mne už nikto nemusí pomáhať. Rýchlo sa učím, mám to už zažité," dodáva Jakeš.

Po zložení sadry je opäť plný energie a odhodlania. „Dúfam, že budúci Dakar dopadne minimálne tak, ako pred troma rokmi," plánuje pretekár a člen tímu futbalových zázrakov MUFUZA, s ktorým si nedávno doprial relax v Jasnej.

Vianočné tipy na darček