Kotlebov poslanec poriadne rozvášnil známu herečku. Takto ho verejne ponížila

Keď už nič iné, poslanec Milan Uhrík (ĽS NS) vyprovokoval Slovákov na sociálnych sieťach k väčšej kreativite.

Relax

Bez všeobecného prehľadu aj názoru - tak od nedele pôsobí poslanec za ĽS NS Milan Uhrík, ktorý sa stal cez víkend autorom neuveriteľného výroku. Keď sa ho moderátor relácie O 5 minút 12 jasne spýtal, ako hodnotí deportácie 70-tisíc slovenských Židov do koncentračných táborov, ktoré sa udiali počas Slovenského štátu, zákonodarca nevedel zaujať žiadne stanovisko.

V priamom televíznom prenose sa vykrúcal ako žiačik pri tabuli a napokon ukázal, že hoci je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, vôbec nemá naštudovanú základnú históriu tejto krajiny! „Rešpektujem, že si to pripomíname, no nežil som vtedy. Neviem to odsúdiť, lebo nie som historik, a neviem, aké boli historické okolnosti,“povedal doslova rozhľadený poslanec z Kotlebovho košiara, ktorého si voliči v posledných voľbách zvolili do parlamentu. Nebolo treba veľa a internetovým kreatívcom sa začali žne.

Pridala sa aj Zuzana

Na sociálnych sieťach pribúdali rôzne parafrázy na nezabudnuteľný Uhríkov výrok, k neznalosti sa zrazu začali priznávať aj iní. „Nemám názor na pyramídy. Keď ich stavali, ešte som nežil,” napísal napríklad známy divadelný a televízny režisér Nikita Slovák. „Neviem, kde som, nie som geograf,” pridal sa diskutujúci na facebooku, ktorého dopĺňali ďalší glostári. „Neviem, či je zem guľatá, nie som geodet,” znel jeden z nových výrokov.

Do debatného krúžku sa zapojila aj herečka Zuzana Fialová. „Nemám názor na to, keď niekto kope do štenaťa, nie som veterinár,” upozornila členka Slovenského národného divadla a nakoniec svoje príspevky zaklincovala veľavravným: „Neviem nič, som v parlamente.”

Internet žil celý týždeň Uhríkovým výrokom, tú su jeho parafrázy:

Čítajte viac

Relax
  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu plus7dni@7plus.sk.