Tajomné kruhy v Novom Mexiku nie sú dielom zelených mužíkov, ale sektárov obávajúcich sa nukleárneho holokaustu.

Kruhy v Novom Mexiku: Mimozemšťania či sekta?

Mexická televízna stanica Albuquerque priniesla zaujímavú reportáž o zvláštnych útvaroch v púšti na severe Nového Mexika. Dva obrovské prekrývajúce sa kruhy s kosoštvorcami uprostred sú rozoznateľné aj z veľkej výšky. A hoci by ich prívrženci teórie o mimozemských civilizáciách radi pripísali návštevníkom z kozmu, skutočnosť je oveľa prozaickejšia.

Komplex sa nachádza v blízkosti Mesa Huerfanita v Novom Mexiku, čo je približne dve hodiny jazdy od mesta Santa Fe. Podľa autora novej knihy o scientológii Johna Sweeneyho sú čudné útvary dielom scientologickej cirkvi, ktorú na verejnosti preslávili najmä hollywoodski herci Tom Cruise, John Travolta či Kirstie Alley.

Útvar je dobre viditeľný z lietadla. Foto: Google Earth

Straší ich nukleárny holokaust

Ako tvrdí žurnalista BBC a historik scientológie Sweeney, cirkev si na tomto mieste vybudovala podzemný kryt, ktorý má jej príslušníkom pomôcť prežiť „nukleárny holokaust“. Komplex vnútri ukrýva v trezoroch titánové skrinky s originálnymi textami zakladateľa scientológie L. Rona Hubbarda, píše dailymail.co.uk.

Oficiálni predstavitelia scientológov sa však k informáciám nevyjadrili, rovnako tak ani k Sweeneyho novej knihe s názvom Cirkev strachu: Vnútri príšerného sveta scientológie, ktorá má vyjsť v priebehu januára.

Čo je scientológia?

Zakladateľ hnutia L. Ron Hubbard ho pri založení v roku 1954 charakterizoval ako "aplikovanú náboženskú filozofiu". Viaceré zdroje však scinetológiu považujú za sektu. Postupne organizácia nadobudla celosvetový charakter a spopularizovali ju predovšetkým príslušníci z radov celebrít.

Hnutie vraj ponúka "presnú cestu vedúcu k úplnému pochopeniu pravej duchovnej prirodzenosti, vzťahu k sebe samému, k rodine, ku skupinám, k ľudstvu a ku všetkým formám života, k hmotnému vesmíru, duchovnému vesmíru a k najvyššej bytosti," píše sa na stránkach organizácie.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní