MÓDNE TRENDY Čo na hlavu túto zimu? Kožu aj kožušinu

Túto sezónu letia uličnícke pokrývky hlavy.

Počas zimy riešime jediné, ako sa efektívne zahriať, a dámy ocenia ešte pridanú hodnotu, vyzerať štýlovo. Vekom sme všetci opatrnejší a radšej, ako preležať dva týždne v posteli, si dáme čiapku a rukavice, ktoré sme ako deti nerady nosili.

Dievčatám sa pod ňou pokazí účes, vlasy elektrizujú a neposlúchajú. Dnes sú už však čiapky vyrobené zo skvelých materiálov a nemusíte siahnuť práve po čiapke. Na výber sú teplé klobúky či šiltovky, ktoré držia fazónu.

Poznáme ju veky

Čiapka sa začala presadzovať už v jedenástom storočí. Vyrábali ju z kože, neskôr z plátna. Po čase sa vyprofiloval najmä čepiec. Išlo o funkčnú pokrývku na zachytávanie potu a vlasov. Až časom sa pokrývka hlavy usídlila v módnom priemysle. Keď dámy z vyšších vrstiev začali nosiť klobúky ako symbol spoločenského statusu, bolo jasné, že nám modelky budú roky predvádzať nové a nové modifikácie.

Kožušiny letia každý rok: Baranica je pekná, teplá a pôsobí luxusne.
Kožušiny letia každý rok: Baranica je pekná, teplá a pôsobí luxusne.
profimedia.sk

Kožušiny letia každý rok: Baranica je pekná, teplá a pôsobí luxusne. Foto: profimedia.sk

Dnes ide o skvelý funkčný doplnok, najmä keď si ráno nestíhame náležito upraviť vlasy. Klobúky si obľúbili najmä celebrity, ktoré ich povýšili na svoje poznávacie znamenie. Americká speváčka Lady Gaga aktuálne nevyjde na ulicu bez ružového kúska.

Ktorý zvoliť

Odporúčanie, po akom type siahnuť, asi neexistuje. Každá dáma vyhodnotí sama, ktorý klobúk sa jej hodí k tvári a vyhovuje jej štýlu. Či omladnete so šiltovkou, alebo sa zahrejete klasickou čiapkou, necháme na vás. No svetoví dizajnéri ku kostýmom a kabátom štylizujú na modelkách najmä pokrývky so šiltom. V rôznych farbách a strihoch.

Dvojitá ochrana: Mikiny s kapucňou sa opäť hlásia o pozornosť. Nie sú len v móde, ale aj zahrejú.
Dvojitá ochrana: Mikiny s kapucňou sa opäť hlásia o pozornosť. Nie sú len v móde, ale aj zahrejú.
profimedia.sk

Dvojitá ochrana: Mikiny s kapucňou sa opäť hlásia o pozornosť. Nie sú len v móde, ale aj zahrejú. Foto: profimedia.sk

Aj keď máme tento druh zafixovaný ako športový doplnok, ukázali nám, že ani v elegantnom ladení nevyzerá márne. Stačí siahnuť po správnom materiáli, prípadne doladiť imidž brošňou alebo retiazkou.


  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].