Princ George drží svoju malú sestru princeznú Charlotte. Snímka je z roku 2015. Čoskoro im pribudne tretí súrodenec do partie.

Malí králi: Sú rozkošní a raz budú vládnuť svojej krajine. TOTO sú oni!

Ešte to netušia, ale raz
budú vládnuť svojej krajine. 
Už teraz ich sleduje celý svet.

Potomkovia kráľov. Sú rozkošní a raz budú vládnuť svojej krajine. Dnes sú ešte malí, aby si to uvedomovali, ale ich život pripomína americký film Truman Show z roku 1998. Hlavná postava snímky v podaní Jima Carreyho až do svojich tridsiatich rokov netušila, že od narodenia je televízna hviezda. Podobne sú následníci trónu pod drobnohľadom médií a zvedavých očí verejnosti prakticky odvtedy, čo sú v maminom brušku. Priznajme si, kto z obyčajných ľudí rád nenazrie do panovníckej „kuchyne“? V britskej monarchii sa zrak všetkých upiera na rastúce bruško vojvodkyne z Cambridgea. Na švédskom dvore zas chystajú krstiny a tešia sa z dvojmesačného kráľovského prírastku. Predstavujeme vám ďalších drobčekov s modrou krvou.

George, Charlotte a ?

Na svete je 26 aktívnych suverénnych monarchií, ktoré stoja na čele viac ako 43 krajín, ale za najznámejšiu môžeme jednoznačne považovať dynastiu Windsorovcov. Niet sa čo čudovať, veď britská panovníčka Alžbeta II. je formálnou hlavou nielen Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, ale aj niektorých krajín Commonwealthu vrátane Kanady, Austrálie a Nového Zélandu. Zdá sa, že britská monarchia má monopol aj na rozkošných nástupníkov trónu. Obľúbený kráľovský pár princ William (35) s manželkou Catherine (35), vojvodkyňou z Cambridgea, v septembri potvrdil, že do utešenej panovníckej rodiny pribudne prírastok. V nástupníckej línii na trón bude bábo číslo tri piate v poradí - za starkým princom Charlesom (69), otcom princom Williamom (35), „veľkým“ bratom princom Georgeom (4) a sestričkou princeznou Charlotte (2).

George (4), Charlotte (2) a ?
George (4), Charlotte (2) a ?
Foto: TASR

  • Katarína Oravská

    Ako editorka/redaktorka portálu Plus7dni.sk zodpovedá za tvorbu obsahu pre webovú stránku týždenníka. Vyhľadáva a spracúva vlastné témy, pracuje s foto a video podkladmi, ako aj  s analytickými dátami. Spravuje sociálny profil Plus 7 dní.

VIDEO Plus 7 Dní