Masa tukov, olejov, utierok, plienok či kondómov uviazla v kanalizácii v Londýne.

TOTO je vážne NECHUTNÉ!: Masa tuku, plienok, kondómov a špiny zapchala kanalizáciu v hlavnom meste!

Obrovská guľa zrazeného bordelu, ktorý neváhame spláchnuť v záchodovej mise sa spriečila v kanalizačnom kanáli európskej metropoly.

Londýnski údržbári majú plné ruky práce. Monštruózna masa totiž zablokovala kanalizačný tunel v štvrti Whitechapel vo východnej časti mesta. Osem pracovníkov bolo okamžite nasadených do „splaškovej“ akcie drvenia hmoty tvrdej ako betón. Jej odstránenie bude trvať zhruba tri týždne.

Poriadne veľká splašková guľa

Tuk, vlhčené utierky, plienky, oleje, kondómy. To všetko sa v spleti kanalizačných rúr na seba nabaľovalo ako snehová guľa, ktorá nadobudla také rozmery, že neprešla „cez dvere“. Nechutná kopa má 250 metrov, čo je o 6 metrov viac ako je dĺžka londýnskeho Tower Bridgu a neuveriteľných 130 ton, čo je asi toľko, čo váži veľryba, porovnáva BBC.

„Je to úplné monštrum, ktorého odstránenie si vyžiada veľa práce a technických prostriedkov, pretože je pevne usadené,“ povedal Matt Rimmer zo spoločnosti Thames Water, ktorá má odpadové vody v hlavnom meste Anglicka pod palcom. Rimmer opísal masu ako jednu z najväčších, aké kedy videl.

Recyklácia nefunguje

Samozrejme, za týmto výsledkom nestojí nikto iný ako človek, ktorý spláchne v toaletách či umývadlách aj to, čo tam nepatrí a kde to svinstvo skončí, ho nezaujíma. „V podstate je to, akoby sme sa snažili rozbiť betón,opísal silu hmoty Rimmer. Ako dodal, je to frustrujúce, pretože tejto situácii sa dá úplne vyhnúť. Kanalizácia podľa neho nie je akási priepasť, kde môžeme hádzať odpadky a splachovať tuky, oleje, mastnotu.

Pracovníci rozdrvenú masu odnesú v cisternách na miesto recyklácie. Spoločnosť Thames Water pritom zriadila zberné miesto na odpadové oleje a podporuje podniky v uzavretí zmlúv ohľadne zberu odpadových olejov so spoločnosťami na ich recykláciu. Zatiaľ to však vyzerá akoby hádzali hrach na stenu. Čo sa týka masy, ktorá zapchala kanalizáciu nie je to ojedinelý prípad. Tento problém riešila spoločnosť už v roku 2013 v inej londýnskej štvrti.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].