Mega oslava 15. narodenín: Chceli pozvať len susedov, nahlásilo sa cez milión hostí!

Pôvodne chceli pozvať len ľudí zo svojho okolia. Na zverejnenú videopozvánku na Facebooku však reagovalo 1,2 milióna ľudí. Oslava 15. narodenín zmobilizovala aj miestne policajné zložky.

V každej správnej tínedžerskej komédii jednému z mladých hrdinov príbehu „vypadnú“ na víkend rodičia z domu a mládež môže usporiadať večierok, na ktorý má pôvodne dôjsť len pár kamarátov. Celé sa to však zvrhne a pozvánka sa dostane k celej škole. Niečo podobné sa stalo aj v Mexiku.

Otec oslávenkyne zverejnil pozvánku na narodeninovú párty na Facebooku, aby sa o nej dozvedeli susedia a priatelia, píše spravodajský portál BBC. Ani sa mu len nesnívalo, že pozvánka sa stane vírusom šíriacim sa ako lavína a svoju účasť na párty potvrdí 1,2 milióna ľudí! Čo je oproti tomu svadba dcéry ropného magnáta, kde bolo 9-tisíc hostí, ktorú médiá označili za najextravagantnejšiu svadbu v dejinách.

Na obrovský záujem o párty reaguje aj miestna polícia. Do mexickej dediny La Joya, kde sa oslava bude konať, nasadí svojich ľudí, aby bola zaistená bezpečnosť, ak davy z Facebooku skutočne na párty dorazia.

Všetci ste pozvaní!

Crescencio Ibarra zverejnil viedopozvánku, na ktorej stojí vedľa dcéry Rubi a manželky Anaeldy Garciovej. „Pozývame vás 26. decembra na 15. narodeniny našej dcéry Rubi,“ hovorí hrdý otec, zatiaľ čo sa jeho dcéra s diadémom na hlave usmieva.

Ibarra ďalej vymenúva zoznam toho, na čo sa môžu hostia na narodeninovej oslave tešiť – kopec jedla, tri kapely, či konské dostihy a celé to zakončí vyhlásením: „Týmto ste všetci srdečne pozvaní.“ Viac, ani nebolo treba. Video malo 800-tisíc zdieľaní a účasť na oslave prisľúbilo spomínaných 1,2 milióna hostí.

Ibarra potvrdil, že pôvodnou myšlienkou bolo pozvať len susedou a priateľov, ale keď už to tak vypálilo, nikoho pred dverami otáčať na päte nebude.

Pripravení na Rubinu oslavu?

Nič výnimočné

Pätnáste narodeniny dievčat sú v Mexiku veľkou udalosťou, pretože ide o prelom medzi detstvom a dospelosťou. Opulentné oslavy so živou hudbou, pričom oslávenkyňa má na sebe nezberkané a bohato zdobené šaty, na hlave čelenku, make-up, pretože je „kráľovnou dňa“, nie sú ničím výnimočným.

Nie je jasné, prečo práve táto konkrétna videopozvánka bola tak masovo zdieľaná. „Chceli sme len pozvať ľudí z nášho okolia, to je všetko,“ povedal Ibarra. Video sa stalo mémom a terčom vtipov na sociálnych sieťach. Koľko asi bude trvať, kým oslávenkyni zablahoželá cez milión hostí?

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček