Máriu Švarbovú (29) po celom svete preslávila séria fotografií zo slovenských plavární. Teraz sa teší z prestížneho ocenenia Hasselblad Master Award.

Mladá, krásna a úspešná: Slovenská fotografka známa po celom svete vyhrala prestížne ocenenie

Máriu Švarbovú (29) po celom svete preslávila séria fotografií zo slovenských plavární. Teraz sa teší z prestížneho ocenenia.

Vyštudovaná archeologička sa už niekoľko rokov venuje fotografii. Jej tvorba je medzinárodne uznávaná. Preslávila ju séria fotografií z plavární. Pre snímky z bazénov sú typické pastelové farby a postavy v retro plavkách s kamenným výrazom v tvári. Časopis Forbes ju zaradil do rebríčka 30 najtalentovanejších Slovákov pod 30 rokov.

Tri umelecké snímky Márie Švarbovej vyhrali najnovšie prestížnu fotografickú cenu výrobcu foťakov Hasselblad Master, ktorá sa na počesť švédskeho vynálezcu fotoaparátu stredného dosahu udeľuje každé dva roky.

Laureáti získavajú fotoaparát na fotenie stredného formátu, stanú sa na dva roky ambasádormi značky a svoje miesto, respektíve ich fotky budú mať v publikácii, ktorú uvedú na svetlo sveta v septembri v nemeckom Kolíne nad Rýnom, píše hasselblad.com.

„Je to oficiálne! Som Hasselblad Master 2018. Ďakujem za vašu podporu... Je to neuveriteľné,“ tešila sa z ocenenia na svojom Facebooku Mária.

Inak, Mária nie je jedinou slovenskou laureátkou tohto prestížneho ocenenia. V roku 2016 sa z neho v kategórii portrét tešila Natalia Evelyn Benčičová.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní