Apartmán Ty Warner Penthouse v hoteli uprostred New Yorku ponúka veľkolepý výhľad na mesto. Okrem iného.

Najdrahšie hotely sveta: Noc stojí viac ako garsónka v Bratislave

Luxusný výhľad, špičkové vybavenie a služby osobných kuchárov či šoférov - aj to dostanete v najdrahších hoteloch sveta za cenu, po ktorej vzhliadnutí vás chuť na všetky tieto benefity zaručene prejde.

Hotel President Wilson

Miesto: Ženeva, Švajčiarsko Izba: Royal Penthouse Suite Cena za noc: 62 168 dolárov

Foto:hotelpresidentwilson.com

Na južnom cípe Ženevského jazera nájdete Hotel President Wilson, ktorý sa pýši jedným z najluxusnejších a najdrahších hotelových apartmánov na svete. Royal Penthouse Suite si môžete prenajať za 62 168 dolárov za noc. Čo za to dostanete? Dvanásť izieb s kúpeľňami, panoramatický výhľad na jazero, vlastnú terasu, posilňovňu, biliardový stôl a klavír.

Iba na porovnanie, kompletne zrekonštruovaná garsónka v centre Bratislavy s rozlohou 15 metrov štvorcových vás vyjde na 50 tisíc. Určite z nej však neuvidíte Ženevské jazero.

Four Seasons Hotel

Miesto: New York City, New York Izba: Ty Warner Penthouse Cena za noc: 45 000 dolárov

Foto: fourseasons.com

Ponúkať ubytovanie v meste, ktoré nikdy nespí, je trochu paradox. Možno aj preto k apartmánu za 45 tisíc dolárov dostanete okrem postele aj luxusný 360-stupňový výhľad na mesto z 52. poschodia, krb, klavír, osobného trénera, sluhu, vstup do wellnesu a Rolls-Royce so šoférom.

Laucala Island Resort

Miesto: Laucala Island, Fidži Izba: Hilltop Villa Cena za noc: 42 000 dolárov

Foto: lhw.com

Komu sa nechce do veľkého mesta, môže si svoje milióny užívať aj na Fidži. Konkrétne vo vile Hilltop, ktorá patrí rakúskemu spoluzakladateľovi značky Red Bull Dietrichovi Mateschitzovi. Nie je to však také jednoduché. Najskôr si musíte vypísať žiadosť a čakať, kým vám ju schvália.

Potom si môžete vychutnávať luxus s troma spálňami s výhľadom na okolité ostrovy, služby vlastného kuchára, šoféra a opatrovateľky a ďalšie výhody, ktoré rezort ponúka - reštaurácie pre gurmánov, masáže, rybačku na otvorenom mori, vodné skútre, tenis, jazdu na koni, 18-jamkové golfové ihrisko... Zrejme sa vám zíde aj spomínaný energetický nápoj.

Hotel Plaza Athenee

Miesto: Paríž, Francúzsko Izba: Royal Suite Cena za noc: 26 000 dolárov

Foto: dorchestercollection.com

Romantiku a parížsky štýl stelesňuje apartmán na 5. poschodí hotela Plaza Athenee vo francúzskej metropole. Okrem štyroch spální a výhľadu na Eiffelovku vás čakajú služby majstrov vo svojom obore – slávneho barmana Thierryho Hernandeza a šéfkuchára Alaina Ducassa.

Eden Rock Hotel

Miesto: St. Jean Bay, St Barth Izba: Villa Rockstar Cena za noc: 15 000 dolárov

Foto: edenrockhotel.com

Už názov zariadenia napovedá, aká klientela si môže dovoliť jeho služby. Apartmán s výhľadom na Karibik ponúka nahrávacie štúdio a obrovské obrazovky, dobre zásobený bar, bazén a súkromnú pláž. Nič pre smrteľníkov.

Connaught Hotel

Miesto: Londýn, Veľká Británia Izba: The Apartment Cena za noc: 13 300 dolárov

Foto:

Našu prehliadku končíme v metropole Veľkej Británie. Hoci názov apartmánu za vyše 13 tisíc je prozaický, ponúka viac ako len strohý názov. Napríklad perfektný výhľad na mesto, wellness a služby osobného kuchára, šofér, trénera, barmana, komorníka i čističa topánok.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].