Plavidlá s pozoruhodným interiérom, exteriérom i cenou budú môcť vidieť návštevníci Yacht Show v Monaku.

Najdrahšie jachty sveta: Tento luxus sa predstaví v Monaku

Pristávacie dráhy, vírivky, štýlové kúpeľne priamo v kajute a výťahy medzi palubami. Aj takého zariadenie je súčasťou najdrahších jácht sveta.

Luxusné plavidlá pre horných desaťtisíc sa predstavia na prestížnej prehliadke Monaco Yacht Show, ktorá sa v raji boháčov začne v stredu 23. septembra.

Počas štyroch dní budú môcť návštevníci v historickom prístave Hercule obdivovať viac ako 120 súkromných plavidiel. Očakáva sa, že 25. ročník priláka až 33 tisíc nadšencov. Mimochodom, niektoré z okázalých kusov budú aj na predaj. Pre tých, ktorí nemajú hlboko do vrecka.

Imagine

Cena: 78,5 milliónov dolárov (68,6 mil. eur)

Motorové plavidlo s dĺžkou 65,7 metra vyrobila v roku 2011 holandská spoločnosť Amels. Dosahuje rýchlosť 14 uzlov a okrem výťahu, ktorý vás prepraví na jednotlivé paluby, má aj heliport pre vrtuľníky. Relaxovať zasa môžete v bazéne s masážnymi tryskami.

Foto: yachtcharterfleet.com

Madsummer

Cena: 37,5 mil. dolárov (32,8 mil. eur)

Vyrobili ju v roku 2005, vyšperkovali o štyri roky neskôr. Desať hostí sa pohodlne vyspí v piatich kajutách, pričom jedna z nich je apartmánom s manželskou posteľou, pracovňou, šatňou, dvoma kúpeľňami a samostatným WC s vlastnou kúpeľňou.

Z apartmánu je panoramatický výhľad na morskú hladinu. Súčasťou vybavenia plavidla sú milé „hračky“ do vody, ako skútre, kajaky a nafukovacie člny.

Foto: yachtcharterfleet.com

Steel

Cena: 32,5 mil. dolárov (28,4 mil. eur)

Hoci navonok Steel nepôsobí ako typická luxusná superjachta, vo vybavení za nimi v ničom nezaostáva. Päťdesiatpäťmetrové plavidlo vyrobené v roku 2009 má majestátny interiér s fitnescentrom a vírivkou na hornej palube. Ponúka pohodlie pre dvanásť hostí.

Foto: yachtcharterfleet.com

Balista

Cena: 21,2 mil. dolárov (18,5 mil. eur)

Na rozdiel od ostatných jácht, ktoré sú takpovediac z druhej ruky, toto plavidlo jeho majiteľ nikdy nepoužil. Vlajková loď talianskej lodenice Cantieri di Pisa najazdila dohromady len 250 hodín, hoci ju vyrobili v roku 2013.

Plavidlo s dĺžkou 46,57 metrov a s maximálnou rýchlosťou 25 uzlov je schopné poskytnúť komfort dvanástim ľuďom v šiestich kajutách. K dispozícii im je veľký salón, vírivka či satelitné vysielanie.

Foto: yachtcharterfleet.com

Clifford II.

Cena: 17,5mil. dolárov (15,3 mil. eur)

Športovú jachtu s rokom výroby 2008 s maximálnou rýchlosťou 30 uzlov ocenia najmä milovníci opaľovania. Prednosťou 46-metrového plavidla je najmä priestranná horná paluba, ideálna na vonkajšie stolovanie a chytanie bronzu.

Foto: yachtcharterfleet.com

Twilight

Cena: 13,2 mil. dolárov (11,5 mil. eur)

Plavidlo tureckej výroby ešte vonia novotou; na svetlo sveta ho poslali pred osemnástimi mesiacmi a výrobca Camper & Nicholson deklaruje, že je určené pre „náročného a extrémne inteligentného vlastníka“.

Horná paluba poskytuje 360 stupňový výhľad pre desať hostí v salóniku. Štyri salóniky – každý s vlastnou kúpeľňou – zabezpečia nocľah ôsmim ľuďom.

Foto: yachtcharterfleet.com

Lady Duvera

Cena: 12,1mil. eur (10,6 mil. eur)

Luxusná 15-ročná jachta s troma palubami je oceňovaná najmä pre jej klasický štýl. Ubytuje desať hostí, jedálenský priestor však poskytne komfort šestnástim osobám. Majiteľ určite ocení hydraulickú plávajúcu palubu a slnečnú terasu s vírivkou a barom.

Foto: yachtcharterfleet.com

Little Fish

Cena: 11 mil. dolárov (9,6 mil. eur)

Bezmála 40-metrové plavidlo z dielne holandského výrobcu Heesen Yachts je po 9-mesačnej rekonštrukcii pripravené ohúriť nového majiteľa luxusným interiérom, novými drevenými podlahami a okázalou palubou s mokrým barom. Najazdených má zhruba tisíc hodín.

Foto: yachtcharterfleet.com


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].