Najkrajšie hotelové bazény sveta: Vychytávky pre unudených milionárov

Budú vám pripadať ako z iného sveta. Na týchto hotelových bazénoch sa dizajnéri poriadne vybúrili a výsledok stojí za to.

Four Seasons Shanghai, Čína

Dívate na exemplár, ktorý sa teší prívlastku najsexi hotelový bazén na svete. Impozantný výhľad na mesto si môžete vychutnať zo 41. poschodia šanghajského mrakodrapu so šampanským v ruke. Diskrétni zamestnanci vám k tomu prinesú chuťovky podľa vášho gusta a sledovanie futuristickej panorámy vám spríjemnia romantickou hudbou.

Foto: gallivant.com

Laucala Island, Fidži

Privátny raj vlastníka firmy Red Bull Dietricha Mateschitza sa pýši hneď niekoľkými bazénmi. Tento vám vďaka priehľadným stenám umožní vidieť prírodné dno. Ostrov s lesom, hájom a kokosovými palmami pôsobí skoro až gýčovo, no neužili by ste si ten gýč hoci aj na mesiac-dva?

Foto: originaldiving.com

Park Hyatt Sydney, Austrália

Tento bazén by bol celkom obyčajný, ak by ste sa z neho nedívali na ikonickú stavbu, akou je opera v Sydney. Raz darmo, poloha predáva.

Foto: loft-asia.com

Grand Hotel Tremezzo, Como, Taliansko

Kúpať sa v bazéne uprostred jazera je skoro až rozmaznanosť, ale ak sa chce päťhviezdičkový hotel odlišovať od ostatných hotelov v blízkosti talianskeho jazera Como, robí to aj prostredníctvom tejto vymoženosti. Alebo ak chcete, kuriozity. Destinácia obľúbená medzi hollywoodskymi celebritami nemá o klientov núdzu.

Foto: preferredhotels.com

Čítajte viac:

Hotely budúcnosti: Odolávajú gravitácii a občas aj plánom

Amanyara, Providenciales, Turks and Caicos Islands

Áno, naozaj JE to bazén. Nachádza sa na jednom z ostrovov súostrovia Turks and Caicos v severnej časti Atlantického oceánu. Navrhol ho Jean-Michel Gathy, ktorý má na konte hneď niekoľko nezvyčajných dizajnérskych riešení bazénov. V tomto prípade ako materiál poslúžil vulkanický útes.

Foto: homeadverts.com

W Amsterdam, Holandsko

Aj metropola Holandska sa má čím pochváliť, pokiaľ ide o hotelové bazény. Hneď dva nájdete na streche budovy, v ktorej predtým sídlila burza. Z jedného máte výhľad priamo do kráľovského paláca, z druhého zasa na strechy mesta.

Foto: archdaily.com

La Purificadora, Puebla, Mexiko

Moderný dizajnový hotel La Purificadora sídli v bývalej továrni z 19. storočia. Ponúka klientom aj tento relaxačný skvost v podobe preskleného bazéna na streche. No nie je to superluxusný pohľad?

Foto: flickr.com

Le Crans Hotel & Spa, Švajčiarsko

Sen všetkých milovníkov welness. V hornatej oblasti Valais vo Švajčiarsku na vás čaká aj takýto zážitok. Samozrejme, za cenu hodnú 5-hviezdičkového hotela.

Foto: hotelsinheaven.com

InterContinental Hong Kong, Hong Kong

Bazén ako súčasť jedného z najväčších prístavov na svete? Takto sa s myšlienkou vyhrali dizajnéri v Hong Kongu a výsledok je viac ako pôsobivý!

Foto: mrlimited.net

Four Seasons Safari Lodge Serengeti, Tanzánia

Prehliadku top bazénov ukončíme v horúcej Afrike. Aj takýto výhľad si môžete vychutnať v 77-izbovom hotelovom komplexe, ktorý je súčasťou Národného parku Serengeti. Studený kokteil, voda a podmanivá africká divočina. Čo myslíte, nie je to naozaj pôsobivá zábavka pre unudených milionárov?

Foto: fodors.com

Pozrite si fotogalériu