Sexi a šik: Kožená bunda s nášivkami.

Nášivkový ošiaľ: Podľahli mu aj celebrity, takto ho noste

Hitom sú hravé nášivky. Vďaka nim sa aj jednoduchý outfit stane originálnym.

Kedysi sa drobné dierky na detskom oblečení maskovali nášivkami z galantérie. Nuž a teraz sa nimi nemaskuje nič a rozhodne nie sú určené len deťom. A vlastne sa ani nemusia našívať, pretože obchody ponúkajú štýlové kúsky s nášivkami, logami i vinetami.

Sú opäť v kurze a skvele oživia outfit. Nášivky môžete vidieť aj v kolekciách mnohých svetových návrhárov. Oblečenie s nášivkami sa hodí na dovolenku, na festivaly, do mesta, na párty aj do práce.

Staronový trend

Veselé nášivky sa vrátili na výslnie - a to v mužskej i ženskej móde. Najlepšie vyzerajú na denime a bielych alebo pásikovaných tričkách a šatách. Nezabudnite ani na hity - bomberové bundy, ktoré sú tiež ozdobené nášivkami. Rovnako si môžete kúpiť top, šaty, mikinu, nohavice, šortky, ale i kabelku či peňaženku, alebo iný doplnok.

Čím viac, tým lepšie: Inšpirujte sa u Rihanny.
Čím viac, tým lepšie: Inšpirujte sa u Rihanny.
profimedia.sk

Čím viac, tým lepšie: Inšpirujte sa u Rihanny.FOTO: profimedia.sk

Ak chcete byť ozaj originálna, siahnite po súprave nášiviek a ozdobte si ktorýkoľvek kúsok vo vašom šatníku. Jednak ušetríte, jednak si vyberiete takú, ktorá o vás možno čosi napovie. Za pár centov máte úplne iný outfit. Záleží len na vašej fantázii. Obmenou nášiviek sú výšivky. Tie sa objavili už skôr v rámci retro módy. Zostali však obľúbené aj v tejto sezóne. Rovnakú službu vám zabezpečia nažehľovačky.

Nosíme nášivky

Sú veľmi výrazné samy osebe. Kúsky s nášivkami kombinujte s oblečením, ktoré disponuje jednoduchým strihom i jednoduchými doplnkami. Dovoľte nášivkám i výšivkám vyniknúť a dbajte na to, aby ste svoj outfit zbytočne nezahltili ďalšími výraznými aspektmi. Maximálne voľte farebnú kabelku, prstene alebo zaujímavý klobúk. V prípade, že považujete nášivky pre vás za priveľmi mladistvé a nápadné, stačí vziať si kabelku s nášivkou. Krásne doplní i osvieži váš výsledný vzhľad. Ak sa vám zdajú nášivky extravagantné, skúste zakomponovať do svojho oblečenia aspoň vtipné doplnky. A naopak, ak chcete ozaj vyniknúť, kombinujte nášivky s inými výraznými prvkami a ukážte svoju osobnosť, individualitu a cit pre dizajn.

Na topánkach: Nášivky si aj na nich našli miesto.
Na topánkach: Nášivky si aj na nich našli miesto.
GETTY IMAGES

Na topánkach: Nášivky si aj na nich našli miesto. FOTO: GETTY IMAGES

Nebojte sa vyjadriť vlastný štýl po svojom. Máte pocit, že vaše džínsy strácajú iskru? Vyšperkujte ich nášivkami. Dámy, ktoré sa necítia zdatné vytvoriť si takýto módny kúsok, iste si nájdu ten svoj v ponuke obchodov. V záplave štýlových kúskov si môže každá z nás vybrať - s prehľadom i gráciou.