Nemilosrdný útok zúrivého medveďa: Poľovníka prekvapil počas jarného lovu

Čo by ste robili, keby ste zbadali len pár metrov od seba medveďa? V dnešnej dobe sa mnohí chcú o adrenalínový zážitok v prvom rade podeliť a tak neváhajú vytiahnuť smartfón, točiť a čakať, čo to zviera spraví.

Len pred niekoľkými dňami zverejnil Richard Wesley z kanadského mesta Hearst v Ontáriu video útoku zúrivého medveďa čierneho, čiže baribala. Richard mal šťastie, vyviazol v podstate bez zranení a môže sa tešiť, že si jeho video pozreli necelé tri milióny ľudí. Ako milé stretnutie to pritom vôbec nevyzeralo.

Neuveríte! Nebezpečného medveďa najskôr chytili do klietky a potom zase vypustili za dedinou Dúbravy

Zachránil ho luk

Richard lovil v oblasti Fire River, keď uvidel asi 30 metrov od seba dospelého medveďa. Ten sa tam len tak ledabolo obšmietal, teda dokým nezazrel Richarda, ktorý „duchaprítomne“ všetko natáčal. Medveď sa rozbehol a o pár sekúnd už bol pri Richardovi, ten sa zviera snažil odplašiť hlasným krikom, nepomohlo.

Medveď svižne vyskočil do výšky Richardových ramien. Na videu ešte vidno, ako poľovník odrazil papuľu medveďa lukom, ktorý mal so sebou. Fotoaparát potom klesol k zemi, ale stále nahrával. Po pár sekundách ho Richard zdvihol a utekal, čo to dalo.

TOP 7 dychvyrážajúcich videí, po ktorých si poviete: Som hrdý Slovák!

Richard podľa vlastných slov neutrpel, okrem pošramoteného lakťa a ega, žiadne vážne zranenie a je šťastný, že jeho konfrontácia s medveďom počas jarného lovu neskončila tragicky. Ako však dopĺňa Daily Mail, ako skončil medveď nie je jasné.

Mláďatá na odstrel: Premnoženie medveďov je kritické, vyriešiť ho vraj treba radikálne

Diviak útočí

V polovici mája zažil podobný nepríjemný zážitok aj britský veľvyslanec v Rakúsku. Leigh Turner v lese narazil na diviačiu rodinu. Jeden z diviakov diplomata poriadne vystrašil a popreháňal v prírodnej oblasti Lainzer Tiergarten. Veľvyslanec, našťastie, obišiel len so škrabancami a modrinami. Pošmykol sa, keď sa snažil vyliezť na strom.

Útok na britského veľvyslanca vo Viedni: Turner nevyviazol bez zranení!

Stretnutia divých zvierat, najmä, medveďov, s človekom nie sú ojedinelé ani na Slovensku. Svoje o tom najnovšie vedia aj dvaja českí bikeri. Horskí cyklisti začiatkom mája počas spúšťania sa v Bike Parku v Malinôm Brde, v lone prírody, si neužili len dobrodružnú jazdu, ale aj poriadny adrenalín. Vedľa nich sa totiž vyrútil zmätený medveď, ktorý začal utekať za prvým bikerom, pričom druhý všetko zaznamenal na kameru, ktorú mal upevnenú na prilbe. Bikeri medveďovi ušli a video má na YouTube vyše desať miliónov vzhliadnutí.

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček