Nepoctiví politici zabíjajú malé mačky. Je to nová hra

Čo zaberá na ľudí najlepšie? Citové vydieranie. A to je ešte účinnejšie, ak sú navyše v hre bezbranné zvieratá. Platí to aj v politike?

Veľké zvieratá zabíjajú tie malé. Nie však z hladu, alebo z plezíru, ale svojimi klamstvami. Tentoraz ide, našťastie, o vtipnú, hoci trochu drsnú hru. Jej autorom je partia okolo združenia demagog.sk, ktorí dlhodobo sledujú pravdovravnosť slovenských politikov.

Tá je aj hlavným motívom ich novej kampane Keď politik zaklame, zomrie mačiatko! „Ako to funguje? Ak pri najbližšej politickej diskusii nejaký politik nebude hovoriť pravdu, odnesie si to jedno z mačiatok na stránke demagog.sk,“ hovoria tvorcovia novej interaktívnej „hry“.

Nezomreli žiadne živé tvory

„Neinšipirovali sme sa v zahraničí, skôr na internete známym a často používaným vtipom - ,keď niečo, tak zomrie mačiatko,“ hovoria pre PLUS 7 DNÍ jeden z autorov Braňo „Bebe“ Bezák. „Dúfame, že táto kampaň môže dotiahnuť na portál demagog, sk aj ľudí, ktorí by tam inak nezablúdili a vďaka tomu zistia, akí pravdovravní sú ich politici.”

Mimochodom, prvé mačiatka už zomreli. Zavádzajúce výroky Roberta Fica, ktoré vyriekol pred mesiacom v diskusnej relácii V politike, stáli život kocúrika Murka. Klamstvo Andreja Danka o zrušení amnestií v tej istej relácii „zabilo“ ďalšie mačiatko.

Samozrejme, ako zdôrazňujú autori „videá mačičiek na stránke sú akýmsi symbolickým počítadlom zavádzajúcich vystúpení politikov a pri tejto kampani nebolo reálne ublížené žiadnemu zvieraťu“.

Zaberie len citové vydieranie

„Našich politikov je nutné konfrontovať s pravdou, no keďže žijeme v dobe, kedy ľuďom na pravde až tak nezáleží, rozhodli sme sa, že zmeníme stratégiu a nebudeme používať len pravdu. Použijeme k tomu zároveň najosvedčenejšiu metódu v dejinách ľudstva: Vydieranie. A nie hocijaké, ale to najúčinnejšie. Citové vydieranie,“ tvrdia autori.

Žalôb sa vraj neboja, alebo lepšie „dúfame, že majú zmysel pre humor.“

Ako vravia, svojou netradičnou hrou chcú „donútiť ľudí a politikov k väčšej zodpovednosti za pravdu.“ No, uvidíme…