Klobúk: Ochránite vlasy a predídete úpalu.

Nezabúdajte na vlasy: Leto im dá poriadne zabrať

V lete potrebujú špeciálnu starostlivosť.

Každá žena sníva o krásnych, zdravých, hustých, silných a lesklých vlasoch. Počas letných dní, či už ich strávime doma, alebo pri vode, pri mori, na horách, vlasy dostávajú zabrať. Zaťažuje ich piesok, vietor, morská soľ, chlór z bazénov a mnohé iné. Takisto prach a pot zvyšujú problémy s vlasmi, môžu sa objaviť lupiny, štiepenie končekov, zvýšené vypadávanie. Starostlivosť o vlasy neradno podceňovať.

UV žiarenie poškodzuje keratín zabezpečujúci odolnosť vlasov, rovnako narúša melanín, ktorý vplýva na ich farbu. Nuž a po lete zistíte, že vaše vlasy sú suché, bez energie, vyblednuté, lámavé, krepovité, zničené. Pritom estetické ťažkosti sú až na druhom mieste, pretože slnečné lúče dokážu poničiť vlasovú štruktúru už od korienkov. Takúto paseku nenapraví ani profesionál a lepšie je jej predísť.

Aby ste po lete nemali zničené vlasy

V obchodoch nájdete šampóny určené na vlasy ohrozené slnkom, vodou i vetrom. Obsahujú hydratačné zložky brániace vysušovaniu vlasov. Rozhodne si po každom kúpaní i opaľovaní dôkladne umyte vlasy väčším množstvom tečúcej vody, potom večer šampónom. Po umytí použite kúru bez oplachovania.

Starostlivosť: V lete používajte špeciálne a ošetrujúce prípravky.
Starostlivosť: V lete používajte špeciálne a ošetrujúce prípravky.
GETTY IMAGES

Starostlivosť: V lete používajte špeciálne a ošetrujúce prípravky.FOTO: GETTY IMAGES

Minimálne raz týždenne siahnite po kvalitnej maske, balzame, géli alebo kondicionéri. Bohato si doprajte domáce zábaly. Vynikajúce účinky má olivový, kokosový alebo mandľový olej aj ošetrujúce masky z ovocia. Stylingové prípravky, ktoré bežne používate, vymeňte za tie s ochrannými faktormi.

Týka sa to, samozrejme, aj farby na vlasy, veď už môžete kúpiť aj také, ktoré obsahujú výživné a ochranné zložky. Pred dovolenkou si vlasy nefarbite, farba ich oslabuje a sú po nej oveľa jemnejšie.

Vyživujte: Sérum dodá potrebné aktívne látky.
Vyživujte: Sérum dodá potrebné aktívne látky.
SHUTTERSTOCK

Vyživujte: Sérum dodá potrebné aktívne látky.FOTO: SHUTTERSTOCK

Chráňte si vlasy

Vzdajte sa sponiek, gumičiek, najmä keď máte mokré vlasy, nechajte ich voľné. Nebudú sa vám zbytočne lámať. Nuž a na pláži nezabudnite na klobúk, šiltovku či šatku. Zvlášť pre farbené a odfarbované vlasy nie je dobrá slaná a chlórovaná voda. Blondínkam by mohli vlasy zozelenieť. Vždy keď vyjdete z mora alebo bazéna, opláchnite si vlasy sladkou vodou. Majiteľky dlhých vlasov by si mali vo veternom počasí vlasy stiahnuť dozadu, do drdola alebo zapliesť do vrkoča, aby sa nestrapatili.

Pochopiteľne, aj v lete a na dovolenke chcete vyzerať tip-top, napriek tomu vlasy priveľmi nežehlite, nekulmujte, nesušte horúcim vzduchom a netupírujte. Ak sa dá, nechajte si ich voľne sušiť.

Olej: Má výborné účinky a vlasy sa vám odvďačia.
Olej: Má výborné účinky a vlasy sa vám odvďačia.
SHUTTERSTOCK

Olej: Má výborné účinky a vlasy sa vám odvďačia.FOTO: SHUTTERSTOCK

Vlasy chráňte aj zvnútra. Dodržujte pitný režim, aby organizmus mal dostatok vody a nebol dehydrovaný, slabý a vyčerpaný. Konzumujte viac ovocia a zeleniny. Tým podporíte ochranu vlasov a nepochybne aj svoje telo.

Vianočné tipy na darček