Dom v Amityville: V roku 1974 v ňom došlo k tragédii.

Nik v ňom nevydrží? Dom z kultového hororu je na predaj. Opäť

Chceli by ste žiť v dome zo známeho hororu? Jeden z nich je na predaj. Ako dlho v ňom nový majiteľ vydrží však nevedno.

Pre milovníkov hororového žánru, ktorí by si chceli atmosféru ako z filmu odžiť na vlastnej koži, máme tip. Na Long Islande je na predaj kultový dom s adresou Ocean Avenue 108. Poznať by ho mali fanúšikovia filmu Horor v Amityville z roku 1979, nakrúteného podľa skutočnej udalosti.

K hrôzostrašnému sídlu sa viaže tragická história. V roku 1974 v ňom Ronald DeFeo zavraždil svojich rodičov a štyroch súrodencov priamo v posteli. Neskôr svoje konanie zdôvodňoval tvrdením, že počul hlasy, ktoré mu prikazovali zabiť členov svojej rodiny.

Bizarné vysvetlenie chceli advokáti použiť na súde ako dôkaz o nepríčetnosti svojho klienta. Neuspeli. DeFea odsúdili na šesť po sebe nasledujúcich doživotných trestov, ktoré si aktuálne odpykáva v newyorskom nápravnom zariadení Sullivan Correctional Facility.

Inšpiroval filmárov

Iba niekoľko mesiacov po krvavých udalostiach sa do domu nasťahovala rodina Lutzovcov. Nevydržali v ňom ani mesiac. Podľa vlastných slov sa stali svedkami paranormálnych javov – trápili ich nevysvetliteľné zvuky, zvláštne pachy či pocit mrazivého chladu. Príbehom Lutzovcov sa inšpiroval aj Horor v Amityville, ktorého remake z roku 2005 sa dostal do slovenskej distribúcie pod názvom 3:15 zomrieš!

James Brolin a Margot Kidder si vo filme inšpirovanom skutočnými udalosťami zahrali manželov Lutzovcov.
James Brolin a Margot Kidder si vo filme inšpirovanom skutočnými udalosťami zahrali manželov Lutzovcov.
profimedia.sk

James Brolin a Margot Kidder si vo filme inšpirovanom skutočnými udalosťami zahrali manželov Lutzovcov. Foto: profimedia.sk

Súčasný majiteľ domu s piatimi spálňami a štyrmi kúpeľňami teraz ponúka sídlo na predaj prostredníctvom portálu s realitami za sumu 850 tisíc amerických dolárov.

Dom ponúka za 850-tisíc dolárov portál s nehnuteľnosťami.
Dom ponúka za 850-tisíc dolárov portál s nehnuteľnosťami.
internet

Dom ponúka za 850-tisíc dolárov portál s nehnuteľnosťami. Foto: internet

Realitný agent Jerry O'Neil si myslí, že sa niet čoho báť, lebo „je to krásny domov“ a všetky reči o paranormálnych javoch sú výmysly. „Jediná hororová skutočnosť na tejto nehnuteľnosti je tá, že v nej došlo k vraždám,“ ubezpečuje potenciálnych kupcov.

Faktom je, že dom bol na predaj už pred piatimi rokmi – za cenu 940 tisíc dolárov. Žeby majiteľom nevyhovovalo miestne ovzdušie?

Vianočné tipy na darček