Ako maľované: Užite si v nich letné dni i večery.

Nosíte maxi? Buďte kráľovnou letných večerov v dlhých farebných šatách

Dlhé šaty sú pohodlné cez deň a elegantné na večer.

Sú v kurze už niekoľko sezón, ale milujeme ich stále rovnako. Hodia sa na denné nosenie, na dovolenku, na párty aj do práce. V prípade chladnejšieho počasia si k nim berieme sako, denimovú alebo koženú bundičku, sveter.

Horúci trend

Ak ešte nemáte aspoň jedny dlhé šaty, šup do obchodu, navyše práve kulminujú výpredaje. Šaty v maxidĺžke sú krásne, praktické, štýlové a nepochybne sexi. Maskujú nedostatky postavy, pričom sa o to nemusíte ani usilovať. Príjemne vás v nich poprefukuje a nemusíte sa obávať, že vám vietor nadvihne sukňu.

Tak trochu 70. roky: Čistota a sviežosť bielej. Foto: Gettyimages

Krásne farby a vzory

Maxišaty hrajú farbami i vzormi. Noste kvetiny, abstraktné a geometrické obrazce, výšivky, drobné a etno vzory, pásiky i zvierací motív. Hitom je retroštýl. Neobmedzujte sa a buďte odvážna a kreatívna, veď k letným dňom to patrí. Veľká plocha látky maxišiat síce láka na vzory, ale krok vedľa nie sú ani jednofarebné šaty.

Siahnite po zelenej, romantickej ružovej, sýtej červenej, fialovej, morskej modrej, po pastelových odtieňoch.

Pútavé strihy

Maxišaty nájdete v rôznom materiálovom vyhotovení a v rôznych strihoch. Užšie strihy predĺžia nižšie postavy, vysokým zase sadnú rozviate modely. Ženám s útlejšou postavou pristanú padavé a empírové strihy. Rovnako sadnú aj budúcim mamičkám.

Štýlové: Maxišaty okolo krku. Foto: Gettyimages

Ak chcete zdôrazniť svoju šik postavu, vyberte si šaty s opaskom, prestrihnuté v páse alebo s padavou hornou časťou, ktorá sa práve v páse zachytáva. Veľmi trendy sú momentálne elastické maxišaty, len do nich treba ozaj štíhle a ženské telo. Sexi look vám dodajú rafinované modely, ktoré siahajú ku krku, kde sa viažu a medzi prsami je otvor v tvare slzy.

Obľube sa tešia ramienkové šaty, či už s hrubými, tenkými, prekríženými ramienkami na zaviazanie okolo krku, či šaty na jedno plece. Sviežo budete pôsobiť v šatách bez ramienok, vašu príťažlivosť zdôraznia odhalené plecia a dekolt.

Čítajte viac:

Na svetových prehliadkach to niekedy vyzerá ako v cirkuse

Na každú príležitosť

Šaty ľahko skombinujete s klobúkom. Nepotrebujete ani doplnky. Stačia sandále na hrubom podpätku alebo rovné sandáliky aj tenisky. Nižším ženám sa hodia skôr topánky s podpätkom alebo s vyššou platformou, ktoré im opticky predĺžia postavu. Kombinácia maxišiat a sandálov pôsobí ležérne a pohodovo, s topánkami na podpätku elegantne. Dlhé šaty sú ako stvorené na spoločenskú udalosť.

Vianočné tipy na darček