Nový módny hit? Plecia ako Rambo!

Vypchávky sa vracajú. Čím väčšie, tým lepšie, kážu dizajnéri v nadchádzajúcej sezóne

Hitom boli v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Takmer všetky celebrity, speváčky či herečky nosili úzke minišaty alebo predĺžené saká, ktoré v oblasti pliec tvarovali sošnú postavu. Tento trend si dovolia iba osobnosti na prestížnych udalostiach alebo štylisti v prípade modeliek na prehliadkach. Malá skupina žien sa odváži obliecť si ich do práce či do reštaurácie. Majú pocit, že ich zväčšujú alebo rozširujú a uberajú im zo ženskosti. Pravda je iná. K zavalitejším postavám sa síce nehodia, no na tej pravej figúre vyzerajú štýlovo.

Nič pre plnšie tvary: Na štíhlej postave ukážu vypchávky skvele.
Nič pre plnšie tvary: Na štíhlej postave ukážu vypchávky skvele.
profimedia.sk

Ak dodržíte niekoľko pravidiel, môžu harmonicky ladiť, aj keď sa vám táto vychytávka zdá na prvý pohľad nestráviteľná.

Oživili ich

Prvá, ktorú opantalo sako značky Balmain a oprášila tvary osemdesiatych rokov, bola Victoria Beckhamová. Kúsok približne za sedemtisíc eur pyšne nosila a ukázalo sa, že inšpirovala ďalšie dámy. Nasledovala ju Lady Gaga, Rihanna i modelka Kate Mossová.

Iná bombera: Vypchávky môžu byť hocikde. Zaujmú aj v športovej móde.
Iná bombera: Vypchávky môžu byť hocikde. Zaujmú aj v športovej móde.
profimedia.sk

Aj keď ide o jeden z ťažšie nositeľných kúskov, nestratil sa na smetisku bláznivých módnych kreácií, široké plecia sa objavujú v nových kolekciách.

Ako na to

Široké plecia treba nosiť striedmejšie. Tento typ oblečenia sa hodí viac na večerné akcie ako na bežné nosenie. Ak si vyberiete jemné vypchávky, môžete si sako s nimi vziať aj na pracovný obed, pôsobí elegantne a noblesne. Ideálne je kombinovať široké plecia s úzkymi džínsami alebo staviť na obtiahnutú sukňu či minišaty. Skvele pôsobia s vysokými čižmami.

Elegantná: Čierna farba zdramatizovala celkový dojem.
Elegantná: Čierna farba zdramatizovala celkový dojem.
profimedia.sk

Tie nad kolená si tiež nechajte skôr do klubu ako do práce. Ak ste jedna z mála vlastníčok štíhlej a vysokej postavy, môžete si dovoliť aj nízke topánky a efekt sa nestratí.

  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček