O bizarnej Ronaldovej buste vieme už všetko. Ale čo o jej autorovi?

Bizarná busta slávneho futbalistu baví internet. „Je nemožné zapáčiť sa všetkým. Ani Ježiš to nedokázal,“ odkazuje jej autor.

Keď sa raz niekto s odstupom pozrie na posledný marcový týždeň roku 2017, zistí, že v niektorých ohľadoch bol naozaj zábavný. V dvoch rozličných kútoch sveta totiž zapracovala nejaká vtipná múza a to, čo malo byť pôvodne serióznym umením, zmenila na zdroj všeobecného veselia.

Na Slovensku si to zlizli hudobníci.

Autor: Emanuel Santos na letisku kedysi upratoval, sochárom je dva roky.
Autor: Emanuel Santos na letisku kedysi upratoval, sochárom je dva roky.
ARCHÍV

Foto: Internet

Vďaka Chart Show tu máme svoju vlastnú nepodarenú verziu piesne We Are the World, z ktorej sa smeje celý národ. Pravdaže, až na aktérov, ktorí sa teraz tvária, že im je trápne, ako to všetko vypálilo. A potom je tu Portugalsko, konkrétne ostrov Madeira, kde v strede minulého týždňa pokrstili tamojšie letisko menom svojho najväčšieho súčasného hrdinu - futbalistu Cristiana Ronalda.

Zdroj veselosti: Ronaldova busta pošteklila fantáziu internetových posmievačov. Ich výtvory sú minimálne také dobré ako socha.
Zdroj veselosti: Ronaldova busta pošteklila fantáziu internetových posmievačov. Ich výtvory sú minimálne také dobré ako socha.
INTERNET

Foto: Internet

Tridsaťdvaročný Ronaldo je len druhý futbalista, ktorému sa dostalo takejto pocty - prvý bol legendárny hráč Manchestru United George Best. No Ronaldovo letisko má predsa len jeden primát - zdobí ho futbalistova busta, ktorá skôr ako dielo šikovného umelca pripomína výtvor sarkastického recesistu. A na internete to neostalo bez ohlasu.

Otázka vkusu

Takú popularitu si Cristiano Ronaldo hádam ani neželal. Zábavné koláže na tému jeho novej busty nemali konca-kraja. Spotvorená bronzová hlava sa ocitla na jeho reálnych pleciach, ale aj v porovnaní so slávnou freskou Ježiša Krista, ktorú v roku 2012 svojsky zreštaurovala španielska dôchodkyňa Cecilia Gimenezová.

INTERNET

Foto: Internet

Podobne ako kedysi Cecilia zareagoval autor Ronaldovej busty. „Je nemožné zapáčiť sa všetkým. Ani Ježiš to nedokázal,“ odkázal posmievačom Emanuel Santos. Pracovať na takom diele bola pre neho veľká česť a, ako dodal, vytvoriť ho nebolo vôbec „také jednoduché, ako sa im zdá“. Trvalo mu pätnásť dní, kým dielo dokončil, a to, ako sa naň pozeráte, „je otázka vkusu“. „Cristiano videl fotografie, poslal mu ich jeho brat Hugo,“ povedal Santos pre rádio Globo.

„Bol som s jeho bratom v Cristianovom múzeu na Madeire a podľa správ, ktoré poslal, usudzujem, že sa mu páčilo, čo videl.“ Hráč Realu Madrid si vraj želal drobné úpravy - aby vo výsledku vyzeral mladšie. „Žiadal len, aby som zredukoval niektoré vrásky, ktoré jeho tvári dodávajú istý výraz, keď sa smeje.“

Ronaldovi sa páči

Na obranu pána Santosa dodajme, že v skutočnosti nie je žiadny ostrieľaný umelec. Ešte donedávna pracoval na letisku svojho idola ako upratovač, sochárom „na plný úväzok“ je iba dva roky.

„Cristiano prišiel na letisko medzi poslednými, ale stihol som sa s ním pozhovárať vo VIP miestnosti. Pýtal som sa ho, čo si myslí o výsledku mojej práce, a on povedal, že sa mu páči,“ povedal Santos pre The Sun. tTak či onak, veselá busta pri vchode do letiskovej haly zostane. A Emanuel Santos si tiež prilepšil. Ronaldova hlava mu - tak ako kedysi Cecilii Gimenezovej - priniesla bohatú fanúšikovskú základňu aj stránku na Facebooku. V jej záhlaví stojí, že je venovaná „veľkému madeirskému sochárovi“.

Vianočné tipy na darček