OTVORENÝ ROZHOVOR: „Nepotrebujem skúšať iné ženy,“ tvrdí slovenský raper, ktorý žije desať rokov s rovnakou priateľkou

Reper Ramon Beňo alias Rakby nám porozprával prečo si zmenil svoje umelecké meno a záletným mužom poslal veľavravný odkaz. Radšej menej skúšať a mať lásku!

Dvadsaťsedemročný Ramon Beňo sa prvýkrát zviditeľnil hitom Ukáž mi lásku, ktorú si zamiloval náš hokejový reprezentant Tomáš Tatar. Vtedy ešte ako duo Bacil a Rakby oživili slovenskú hudobnú scénu. Chytľavé rytmy púšťal dokonca spoluhráčom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Vďaka tomu sa stala pesnička okamžite hit a Nitrančan alias Rakby rozbehol svoju sólovú kariéru.

Neskôr plnil médiá s vojnou, ktorú zvádzal s Rytmusom. Cez pesničky si posielali negatívne odkazy a na čas sa z toho stala sledovaná kauza. Vo svojej tvorbe už dnes dospel a nový album Muzika bude vraj plný prekvapení. Okrem toho prezradil raper aj to, čo chystá v súkromí. S priateľkou Monikou Sakmanovou oslávil desaťročné výročie vzťahu, sú zasnúbení a iné ženy ho vraj nezaujímajú. V čom tkvie jeho dlhoročná náklonnosť k mladej tanečnici?

Posúva sa: Nový album je inštrumentálny.
Posúva sa: Nový album je inštrumentálny.
Martin Domok

Bez prezývky: Už sa prezentuje pod svojim menom. Foto: Martin Domok

Zmenil si si umelecké meno z Rakby a opäť si začal používať svoje civilné krstné meno Ramon. Prečo si sa takto rozhodol? Bolo to spontánne a napadlo mi to tesne pred dokončením nového albumu Muzika. Celý album som nahrával s veľkým srdcom, bez nejakých šablón a póz. Tým pádom som sa chcel pod ním podpísať vlastným menom. A taktiež nechcem, aby ma volali ešte aj v päťdesiatke Rakby. Musel som to utnúť čím skôr.

Mimochodom, ako vlastne vzniklo meno Rakby? Ako mladý som hľadal vhodný pseudonym, keďže bol vtedy jeden hip-hopový DJ Ramon. Keď sme chodievali hrávať basketbal, všetci mi hovorili, že ho hrám ako rugby - na telo, do krvi. Tak som si povymieňal pár písmen za tie ktoré mám v mene a Rakby bol na svete.

Nedávno si oslávil so svojou priateľkou desiate výročie, na takého mladého chalana celkom slušné. A až prekvapivé, že nie si prelietavý sukničkár, lebo to sa skôr v dnešnej dobe nosí. Čím si ťa Monika tak pripútala? Nikdy som nedbal na to, čo sa nosí. Samozrejme boli aj iné ženy, či už pred tým, alebo keď sme sa pred piatimi rokmi na chvíľu rozišli. Moje srdce však vždy patrilo jej. Myslím si, že je to tým, aká je iná. Rozmýšľa, je zábavná, a hlavne sa nikdy zo mňa neroztopila - tým pádom je náš vzťah vyrovnaný. Okrem toho je to strašná kosť, ale to asi vidíte! (Smiech.)

Hádate sa niekedy? Väčšinou o tom, kto má pravdu. Obaja sme typy, ktoré na just nechcú ustúpiť. Ináč sa hádame aj v klasických veciach. Ja som bordelár a mám na všetko čas, ona zas zbytočne stresuje a nakupuje zbytočnosti.

Desať rokov: Mladý pár je spolu na dnešnú dobu až neuveriteľne dlho.
Desať rokov: Mladý pár je spolu na dnešnú dobu až neuveriteľne dlho.
Robo Homola

Už sú zasnúbení: Na Monike sa mu páčilo, že sa z neho hneď neroztopila. Foto: Robo Homola

Pokračovanie rozhovoru na ďalšej strane.

Vianočné tipy na darček