Váš parfum: Určite nájdete ten svoj.

Oblečená do vône: Vymeňte parfum, v zime letí orient a vanilka

Náš parfum a to, ako voniame, vníma okolie pomerne citlivo.

V letnom období uprednostňujeme skôr ľahšie vône, svieže citrusové, ovocné a kvetinové. Dodajú pocit energie i radosti zo slnečných dní. Naopak, v zime pokojne siahnite po ťažších, korenistých i sladkých vôňach. Sú dostatočne intenzívne, sýte a svojím spôsobom vás zahrejú.

Vôňa orientu

Intenzívnejšie korenisté vône ovplyvnené orientom sa hodia k chladným dňom. Dlhšie vydržia na pokožke. Pôsobia teplo, zmyselne a majú v sebe nádych erotiky. Zvyčajne obsahujú pižmo, ambru, balzamové živice, santal, pačuli, bergamot. Nezaniknú ani pod hrubými zimnými kabátmi a bundami. Ak korenistým vôňam nedôverujete, vyskúšajte najskôr niečo menej výrazné. Môžete zvoliť klasiku alebo jemný kvetinový podtón.

Julia Robertsová: Miluje parfumy ako každá žena.
Julia Robertsová: Miluje parfumy ako každá žena.
Getty Images

Julia Robertsová: Miluje parfumy ako každá žena. Foto: Getty Images

Rozmaznávajte sa ovocím: Ak predsa len máte obavy z ťažšej vône, riešením pre vás môže byť ovocná vôňa v podobe zimného ovocia v kombinácii s kvetinami alebo korením. Je iná ako ľahké letné ovocné vône. Krásne vás ovinie a prevonia vám pokožku.

Pohoda v sladkej vôni

Vianočné obdobie sa spája s vôňou perníka a sladkostí. Pôsobí teplejšie, dotvára pocit pohody, intimity a domova. Preto vyskúšajte nevtieravé parfumy s tónmi vanilky, škorice, čokolády. Vyhnite sa lepkavým, prehnane sladkým vôňam. Parfum si vyberajte prezieravo a s citom. Aplikujte si ho v primeranom množstve na pokožku. Tá správna vôňa vás zahreje, pohladí, dodá vám ženskosť i príťažlivosť aj erotický náboj. Nuž a bonusom parfumu je, že je zároveň skvelým darčekom.

Gwyneth Paltrowová: Často strieda vône
Gwyneth Paltrowová: Často strieda vône
Getty Images

Gwyneth Paltrowová: Často strieda vône. Foto: Getty Images