Pre útle: Tento typ oblečenia sa hodí štíhlym postavám.

Odhaľte plecia: Lodičkový výstrih ideálny pre upätejšie dámy, rafinované aj bez pŕs von

Príťažlivý lodičkový výstrih je vhodný aj pre konzervatívne ženy.

Prvým obdobím odhalených pliec bol empír. Kládol dôraz na pôvab alabastrových šijí a ladné kontúry štíhleho krku a oblých pliec. Lodičkový výstrih je opäť veľmi populárny a odhaľuje práve tieto partie. Vhodný je skôr pre chudšie ženy s menším poprsím.

Rady po ňom siahajú dámy, ktoré sú upätejšie. Nechcú pútať hlbokým výstrihom, ale aj tak túžia byť rafinované. Tento výstrih je ideálnou voľbou. Ukážete dostatok pokožky bez toho, aby ste sa priveľmi odhaľovali a boli prvoplánové.

Japonský minimalizmus: Návrhárka Limi Feu pracuje so ženskosťou.
Japonský minimalizmus: Návrhárka Limi Feu pracuje so ženskosťou.
profimedia.sk

Japonský minimalizmus: Návrhárka Limi Feu pracuje so ženskosťou.FOTO: profimedia.sk

Treba sa popasovať

Lodičkový výstrih sleduje krivku kľúčnej kosti až k okrajom pliec. Je veľmi decentný a elegantný, ale aj trošku zradný.

Pristane najmä štíhlejším ženám s úzkymi plecami, ktorým mierne pridá na šírke. Neodporúča sa ženám s veľkými prsami, pretože v ňom pôsobia neforemne. Keďže dolná línia je vysoko nad prsami, menším dodáva objem, čo je rafinovaný trik, ako pôsobiť plnšie. Výsadou lodičkového výstrihu sú aj mierne odhalené plecia, na ktorých neraz ukážete ramienko z podprsenky. Ak to považujete za neprípustné a okraje svojej bielizne nechcete ukazovať v uliciach, pomôže vám podprsenka bez ramienok.

Iná forma: V chlade môžete lodičkový výstrih dotvoriť košeľou.
Iná forma: V chlade môžete lodičkový výstrih dotvoriť košeľou.
profimedia.sk

Iná forma: V chlade môžete lodičkový výstrih dotvoriť košeľou.FOTO: profimedia.sk

Obľúbený

V súčasnosti patrí tento strih k povinnej výbave minimalistických modelov japonských návrhárov. Dokonale vyhovuje ich filozofii, čo najmenej strihať do látky a nechať ju vyznieť.

Horné časti oblečenia, ktoré majú lodičkový výstrih a elegantným spôsobom odhaľujú kľúčne kosti, vytvárajú veľmi pekný efekt postave. Aj preto sa k nim hodia vlasy vyčesané dohora, ktoré nechávajú vyniknúť línii krku. Vyskúšajte drdol alebo jednoduchý vyčesaný chvost. Pôsobí dievčensky.

Vianočné tipy na darček