V domácnosti seriálovej dvojice Inča a Jogi nie sú zapojené spotrebiče. Nela Pocisková zasa vybehla v Búrlivom víne pred kameru len s jednym namaľovaným okom.

Odpojené spotrebiče a nedomaľované oko: Tvorcovia seriálov zabúdajú na detaily

Slovenské seriály sledujú televízni diváci až príliš pozorne, nachádzajú v nich plno chýb. Nedostatky sa podľa televíznych divákov čoraz častejšie kopia v rodinnom seriáli Panelák.

Nad maličkosťami sa tvorcovia slovenských seriálov, ktoré sú momentálne v kurze, zrejme prestali pozastavovať. Oko diváka je však nekompromisné a neunikne mu to, čo sa na televíznu obrazovku nikdy nemalo dostať.

Nereálne?

Nedostatky sa podľa televíznych divákov čoraz častejšie kopia v rodinnom seriáli Panelák, ktorý sa vysiela neuveriteľných sedem rokov. Za ten čas sa v ňom vystriedali desiatky hercov, no naposledy sa nad hlavou herca Mateja Landla neočakávane zjavil aj mikrofón. Vznášal sa nad ním niekoľko sekúnd ako anjel strážny.

Rovnako úsmevné je aj používanie domácich spotrebičov, ktoré seriáloví predstavitelia nepovažujú za potrebné zapojiť do elektrickej siete. „Načo je Inči a Jogimu mikrovlnka a kávovar, keď ich nemajú v zásuvke?“ pýtajú sa diváci a prekážajú im i ďalšie detaily, ktoré nekorešpondujú s reálnym životom.

„Vonku je zima a stará príde z potravín v papučiach a tričku, haha,“ odkazujú tvorcom. Umelo podľa fanúšikov pôsobí aj to, keď sa dvojica hercov rozpráva pri otvorenom výťahu a nikto nestojí vo fotobunke, aby sa nezavrel. Len čo však jedna z postáv po niekoľkominútovom rozhovore nastúpi do výťahu, dvere sa automaticky zatvoria.

Čítajte viac:

Seriál vdova plný trapasov: Kauza s domom, odlepené fúzy! Čo príde ďalej?

Nie sú jediní

Herečke Mirke Partlovej, ktorá hrá Angie, zas nerobí problém zahrať si s rôznymi odtieňmi blond vlasov v jednom diele. Ba dokonca i v tej istej scéne. Chvíľu stojí za barovým pultom s výrazne tmavými odrastmi a o pár minút je už perfektná platinová blondína.

Divákovi sú jasné dve veci. Jej dialóg s ostatnými postavami pokračuje na tom istom mieste, ale určite nie v tom istom čase. Drobné nedostatky sa z času na čas objavia všade.

Nedokonalá bola na obrazovke už aj Nela Pocisková. Markizácky seriál Búrlivé víno sa zrejme nakrúcal tak intenzívne, že nikto si nevšimol oči hlavnej protagonistky. Na pľac vyšla s každým okom iným. Ľavé mala vylepšené sivým tieňom a pravé ostalo prirodzené. Upozornili na to až diváci.

Na televízne obrazovky sa však už stihol uviesť aj o niečo vážnejší titul Vdova. Dramatický príbeh o mafii spustili so sloganom „Každý dlh treba splatiť“. Namiesto jedného mäkčeňa však v upútavke pridali rovno dva. A keď sa seriál začal vysielať, objavil sa ďalší nečakaný moment.

Divákov pobavil herec Vlado Černý. Pre nedopatrenie maskérok odhalil, že ako mafián si fúzy nepestuje, ale len nalepuje. V jednom zo záberov mu ľavá strana umelých fúzov takmer odpadla.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní