Opustili nás v roku 2016: Robot z Hviezdnych vojen, Samsung Note 7 aj Británia!

To bol ale rok! Koláž slávneho albumu The Beatles ukazuje slávne osobnosti, ktoré, žiaľ, tento rok navždy odišli. Avšak na odľahčenie sa tu nachádzajú aj predmety, ktorým tiež zazvonil umieračik. Medzi nimi smartfónu, Británii aj čokoláde.

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band je ôsmou štúdiovkou legendárnych The Beatles. Časopis Rolling Stone dal album v roku 2003 na prvé miesto v rebríčku najvýznamnejších albumov všetkých čias. Vyšiel v roku 1967. Inovatívny bol aj obal albumu. Jeho autori zaň dokonca získali cenu Grammy za najlepšie grafické stvárnenie.

Na ikonickom titulnom obrázku albumu je farebná koláž vytvorená z lepenkových modelov slávnych osobností. Medzi nimi sú napríklad Edgar Allan Poe, Fred Astaire, Bob Dylan, Marilyn Monroe, Karol Marx, Sigmund Freud, Oscar Wilde, Albert Einstein či Marlene Dietrich. Samotní členovia The Beatles sú vo farebných uniformách Sgt. Peppera aj v oblekoch – ide o ich voskové figuríny z múzea Maddame Tussauds. Pod skupinou postáv je kvetinový nápis Beatles. Medzi postavami mali byť aj Ježiš Kristus či Adolf Hitler, zamietli ich.

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band od The Beatles: Tvorcovia dostali za obal albumu Grammy. Foto: Internet

Slávny album bol už niekoľko rokov parodovaný a namiesto pôvodných hláv boli dosadené postavičky podľa aktuálneho vývoja v spoločnosti. Najnovšia kópia, ktorú nájdete na internete znázorňuje smutný fakt – sú na nej umelci a známe osobnosti, ktoré tento rok opustili náš svet. Koláž zverejnil na Twitteri užívateľ christebaker 13. decembra, to však ešte netušil, že o pár dní ju bude musieť doplniť o speváka George Michaela či predstaviteľku princeznej Leiy z Hviezdnych vojen Carrie Fisher.

Here are the answers #sgtpepper2016#curseof2016#noharambe(thanks to @barbarossa69 ) pic.twitter.com/tUwr69YTpG

— christhebarker (@christhebarker) 13. decembra 2016

Aktualizovaná koláž:

I'm really sorry everyone. This is so sad. I feel awful. #RIPCarrieFisher#sgtpepper2016 May the force be with 2017. pic.twitter.com/3HJM8mJPVQ

— christhebarker (@christhebarker) 27. decembra 2016

Pokračovanie na ďalšej strane


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].