Rebelovali: Na svadbu prišiel naboso štylista Andrej Kusalik aj otec Dominiky Cibulkovej.

Otec Dominiky Cibulkovej oslavoval dcérinu svadbu bez ponožiek: Nový módny trend?

Odhalené členky a topánky bez ponožiek sa stávajú výsadou mužov.

Nový trend je čoraz populárnejší. Aj keď sa táto novinka teší veľkej obľube, expert na etiketu by tým určite nebol nadšený. Aj keď je pánska móda oproti dámskej oveľa konzervatívnejšia, novinky sa v nej nájdu každú sezónu. Patria k nim aj dlhé nohavice, vyhrnuté nad členky. Pointa je, že bez ponožky.

Ak sa však chystáte na významnú spoločenskú udalosť, treba si poriadne naštudovať úroveň vyžadovaného oblečenia. Inak si môžete skôr zavariť, ako ohúriť znalosťou módnych vychytávok. Aj keď budete oponovať, že americkí herci si to dovolia aj k smokingu, nemuseli by ste sa stretnúť s pochopením.

Aj na svetových prehliadkových mólach je tento trend určujúci. Foto: Profimedia.sk

Hviezdy môžu všetko

Americký raper Kenye West nemá rád nohy v teple. Na viacerých akciách sa objavil zaodetý v luxusnom smokingu, ale z naleštených topánok mu vykukoval holý členok. Mokasíny tiež nosí najradšej naboso. Herec Jude Law si k ležérnym ľanovým nohaviciam zvolil kožené topánky bez ponožiek.

Čítajte viac:

Poistila si majetok? Čerstvo vydatá Cibulková o manželovi, budúcnosti a peniazoch

Keďže išlo o voľnočasové oblečenie, dá sa táto kombinácia pochopiť. Aj v našich končinách sa nájdu vyznávači tohto štýlu. Na nedávnej svadbe tenistky Dominiky Cibulkovej sa rozhodol obnažiť členky jej štylista Andrej Kusalik. Rád sa popýšil tetovaním, a tak mu tento trend prišiel vhod.

Tajný trik

Ak vám chodenie bez dvoch bavlnených pomocníkov nie je príjemné, pomôžte si miniatúrnymi ponožkami, ktoré dostanete v každom dobrom obchode. Chodidlo lemujú iba po obvode a ani z nízkych topánok nevykúkajú. Podľa Andreasa Kreutza má módny trend aj svoj praktický význam. „Neviditeľné ponožky v kombinácii s nohavicami po členky sú aj výborným spôsobom, ako si v lete zabezpečiť prirodzenú klimatizáciu nôh,“ tvrdí odborník.

  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček