Podľa čoho si vyberajú ženy partnerov?

Páni, takto zabodujete! 9 vecí, podľa ktorých si ženy vyberajú partnerov

Tehličky na bruchu? Krásne oči? Čo je naozaj pre ženy u mužov dôležité? Čo je pre nich sexy? Na čo letia? Prezradíme vám to.

Vedci po desaťročiach skúmania dospeli k veľmi jednoduchému poznaniu - ženy si vyberajú mužov na základe svojich inštinktov, ktoré zdelili ešte z praveku. Aké jednoduché! Tu je 9 základných vecí, ktoré ženy na mužoch priťahujú a rozhodujú o tom, či si ho napokon ako partnera aj vyberú.

1. Pestovaná tvár

Ženám sa síce páči vytrénované telo, ale dôležitejšia je pre ne pestovaná tvár. Vedci z univerzity v austrálskom meste Crawley prišli na to, že ženy láka najmä tvár s jemnými črtami. Prečo? Hranatá tvár totiž znamená viac testosterónu a tým pádom aj vyššiu možnosť nevery. A to sa ženám nepáči.

2. Príjemná telesná vôňa

Telesný pach partnera je tým najpresnejším, hoci nevedomým, signálom, či sa k vám daný muž naozaj hodí a či budete mať spolu zdravé potomstvo. Darmo, nos jednoducho neoklamete.

3. Hlboký očný kontakt

Pozri sa mi do očí, miláčik! Aj toto platí stopercentne. Podľa štúdie nórskych vedcov uprednostňujú ženy mužov s modrými očami - pôsobia vraj na ženy inteligentnejšie.

4. Chrumkavý zadoček

Áno, páni, nielen vám sa páčia pekné zadky - aj dámy si všímajú mužov odzadu. Dokonca tak vraj robí každá druhá žena už na prvom rande! Raz darmo, zadok je dnes jednoducho sexsymbolom. Hlavne, aby bol guľatý a pevný.

5. Ploché brucho

Páni, musíte byť silní! Ženám sa jednoducho vypracované brucho u mužov páči. K tomuto poznaniu dospeli zasa fínski vedci na univerzite v Turku. Pre ženy sú vraj najpríťažlivejší muži, ktorí majú maximálne 12 percent telesného tuku. Ale neklesajte na duchu, menšie bruško u mužov symbolizuje pre mnohé ženy pocit bezpečia…

6. Dlhé nohy

Je to tak - aj ženám sa páčia dlhé a štíhle nohy u mužov. Na to zase prišli vedci v Poľsku - vraj to u žien vyvoláva istotu, že muž je zdravý.

7. Pekné ruky

Každá druhá ženy si na prvom rande všíma prsty na rukách svojho partnera. Ak je prsteník dlhší ako ukazovák, ženám sa zdá muž okamžite atraktívnejší. Prečo? Dlhý prsteník vraj symbolizuje potenciu a športového ducha.

8. Široké plecia

Tie spolu s úzkymi bokmi znamenajú čistú mužskosť. Muži so širokými plecami pôsobia jednoducho mužnejšie a atraktívnejšie - ale pozor, sú aj otvorenejší pre sex na jednu noc. A aké sú ideálne proporcie? Ak tvorí objem pása u muža 70 percent z objemu pliec. To znamená, ak má pán šírku pliec 140 centimetrov, mal by mať pás 94 centimetrov.

9. Výška

Tak predsa na nej záleží! Ženy milujú, ak je muž jednoducho od nich vyšší. Prečo? Výška symbolizuje úspech.Vyšší muži majú aj symetrickejšiu stavbu tela, čo ženy vnímajú ako atraktívnejšie.

  • red
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček