Potiť sa v posilňovni každý deň? Netreba, aj cvičenie dva razy do týždňa vám zachráni život

Nemusíte sa namáhať vo fitku každý deň. Zdravie si zachránite aj občasnou aktivitou

Cvičenie dva razy do týždňa vám môže zachrániť život. Odhalila to najnovšia štúdia Univerzity v Sydney. Azda aj tí najvyťaženejší si dokážu nájsť dve hodiny za sedem dní a prevetrať svoj pohybový aparát. Skôr než dostatok času nám zrejme chýba entuziazmus - neustále bojujeme s lenivosťou.

Podľa austrálskych profesorov si však máme opakovať, že na prevenciu stačí málo. Vyhneme sa tak vraj fatálnym ochoreniam, ako je rakovina a kardiovaskulárne problémy. Presnejšie, riziko, že sa nás budú týkať, sa rapídne zníži. Štúdia potvrdila, že aj u tých, ktorí cvičili nepravidelne, sa riziko smrteľných ochorení znižuje o tridsať percent.

Chôdza vás spasí: Vie o tom aj modelka Emily Ratajkowski. Ukázala, ako jej pohyb prospieva.
Chôdza vás spasí: Vie o tom aj modelka Emily Ratajkowski. Ukázala, ako jej pohyb prospieva.
profimedia

Tešia sa

„Je to veľmi povzbudzujúca správa, že aj fyzická aktivita raz či dvakrát do týždňa znižuje riziko úmrtia. Dokonca to platí aj pre ľudí, ktorí sa venujú iba chôdzi, čiže nie úplne spĺňajú odporúčanú úroveň fyzickej záťaže,“ uviedol vedúci štúdie, docent Emmanuel Stamatakis z Univerzity v Sydney. Takže všetko, čo potrebujete, je hodina a pätnásť minút intenzívneho cvičenia alebo dve a pol hodiny miernej aktivity. Beh, chôdza alebo tanec, na tom vraj nezáleží. Vedci odkazujú, že je to určite lepšie, ako nerobiť vôbec nič.