Potvrdené! Peniaze nezohrávajú v šťastných životoch žiadnu rolu, dôležité je niečo iné

Zlyhania a zlý pocit z vlastného života sú spojené viac so psychickým a fyzickým zdravím, ako s finančným zabezpečením, hlása najnovšia štúdia z pera londýnskych vedcov.

Pravdou je, že ak sa vo vybraných krajinách zamerali vlády na zlepšenie finančnej situácie a zmiernenie stavov chudoby, kvocient šťastia sa podľa štúdií zvýšil o 20%. Išlo však o zaostalé krajiny.

Za posledných 50 rokov sa práve v tých západných, vyspelých, zvýšili mzdy dvojnásobne. Ľudia však nie sú nič šťastnejší. A práve na tento fakt sa zamerali vedci z londýnskych inštitútov. Ekonóm a bývalý poradca Tonyho Blaira vypracoval štúdiu, podľa ktorej by malo byť šťastie a spokojnosť ľudí prioritou každej vlády.

Chcem vyhrať aspoť 500€
Chcem vyhrať aspoť 500€

Peniaze nie sú to, čo nám zabezpečí životné šťastie.

Politici by mali zabezpečiť extra peniaze na udržanie duševného zdravia svojich občanov. „Riešenie depresií a duševnej mentality by malo byť zabezpečované v súlade s bojom proti chudobe,“ vyjadril sa ekonóm. Podľa neho je verný spoľahlivý partner po boku pre psychickú pohodu oveľa účinnejšie a prospešnejšie ako stála práca.

Psychická pohoda detí

Ekonómovia apelujú najmä na to, aby sa už na základných školách venovali pedagógovia práci na psychike detí. Nemá sa dávať taký silný apel na študijné výsledky a ohodnotenie, pretože deti tým dostávajú učitelia do stresu a neistoty, čo vplýva zle aj na ich súkromný život a budúcnosť. Je len veľmi málo natoľko silných jedincov, aby sa dokázali prebiť tak konkurenčným životom, ktorý v nich pestujú autority bez toho, by to na nich nezanechalo ujmu. Dokonca aj zdravotníctva vyspelých štátov uznali, že sa za posledné roky rapídne znížil počet sestier pracujúcich na oddeleniach venujúcich sa duševným chorobám.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].