Marika Gombitová

Prekvapenie: Marika Gombitová prosí fanúšikov o čudnú láskavosť

Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Traduje sa od čias Coubertina v športe, no v umeleckej brandži platia asi celkom iné pravidlá. Aspoň podľa prosby, ktorú fanúšikom nedávno adresovala Marika Gombitová (61).

Ešte pred Vianocami ich požiadala, aby ju v prestížnej ankete OTO ignorovali. Okrem odkazu cez sociálnu sieť sa manažment legendárnej speváčky ozval organizátorom ankety. Aké sú jej dôvody?

Taká obyčajná návšteva: Kým sa stretnú osobnosti ako Marika Gombitová a Karel Gott, trvá to mesiace, ba aj roky.
Taká obyčajná návšteva: Kým sa stretnú osobnosti ako Marika Gombitová a Karel Gott, trvá to mesiace, ba aj roky.
Foto: Erik Kollárik

Ani Karel to neurobil

Speváčka sa napriek hrozivej dopravnej nehode a hendikepu stala legendou, počas kariéry predala deväť miliónov nosičov a získala päť Bratislavských lýr. Vyhrala anketu OTO, v roku 2001 sa tešila z prvenstva a potom sa na dlhých dvanásť rokov odmlčala. Vrátila sa však veľkolepo, v roku 2015 ju počas nádhernej ceremónie uviedli do Siene slávy. No ako to už s legendami býva, medzi populárnou omladinou sa už neudomácnila. V kategórii speváčka roka ju vlani predbehla Mária Čírová, Katarína Knechtová, Kristína, Celeste Buckingham, Jana Kirschner, Zuzana Smatanová, ale aj bývalá superstaristka Emma Drobná.

Comeback u Rozborila: Sledovalo ho viac než milión televíznych divákov.
Comeback u Rozborila: Sledovalo ho viac než milión televíznych divákov.
Foto: TV JOJ

„Ankety popularity mali, majú a budú mať vždy význam. Vďaka nim stále získavam množstvo ocenení vrátane uvedenia do Siene slávy v rámci ankety OTO, čo si veľmi vážim,“ vysvetlila nám slávna speváčka, že súťaže podobného typu nezavrhla. A hoci iné legendy z nich nevystupujú, dokonca ani Karel Gott z čoraz škandalóznejšieho Českého slávika, podľa nej sa to nedá porovnávať. „Lebo tam uvedenie do Siene slávy neexistuje. Pre mňa to bolo najvyššie ocenenie, ktoré možno v OTO-vi dosiahnuť, preto som sa rozhodla svoju účasť ukončiť, o čom som informovala svojich fanúšikov,“ povedala nám a svoju prosbu prebrala oficiálne s organizátormi ankety o najpopulárnejšiu osobnosť televíznej obrazovky. „Mariku si veľmi vážime, rešpektovali sme jej rozhodnutie, preto sme ju vyškrtli z nominácií. Bola to jediná žiadosť o odstúpenie z ankety, ktorú sme riešili,“ dozvedeli sme sa zo zákulisia celebritnej súťaže.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní