Postavy zo seriálu Hra o tróny.

Rekordný seriál: Hra o tróny má mega sledovanosť, no televízia má aj tak hlavu v smútku

Milióny divákov pohltených seriálom Hra o tróny netrpezlivo očakávajú, kedy si budú môcť pozrieť ďalší diel z aktuálnej siedmej série.

Prvý diel siedmej série najsledovanejšieho seriálu v histórii HBO sledovalo podľa Forbes 16,1 milióna divákov. Z toho 10,1 milióna fanúšikov ho videlo priamo vo vysielaní televíznej stanice, zvyšok divákov si ho pozrelo následne v repríze alebo online.

Napriek rekordnej sledovanosti majú tvorcovia seriálu hlavu v smútku. Prvý diel siedmej série Hier o tróny totiž pozeralo ďalších 91,74 miliónov ľudí, až na to, že nelegálne a televízia tak prichádza o nemalé zisky. Čísla zverejnil portál Muso, ktorý monitoruje pirátstvo.

„Sú to obrovské čísla, asi päť až desaťkrát vyššie, ako sme očakávali,“ uviedol riaditeľ portálu Andy Chatterley. Podľa serveru 77,91 miliónov divákov pozeralo cez streamovacie weby, 8,36 miliónov cez torrenty a 4,95 miliónov ľudí si epizódu stiahlo.

Najväčší piráti pritom pochádzajú z USA (15,08 miliónov), Veľkej Británie (6,25 miliónov) a Nemecka (4,96 miliónov), čo naznačuje, že nejde o ľudí, ktorí by si nemohli dovoliť televíziu legálne predplatiť.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].