V strese vypotí vaše telo za hodinu 2 až 3 decilitre vody.

Revolúcia v obchodných reťazcoch? Gigant znižuje ceny, ženy budú platiť menej!

Slovenský obchodný reťazec upravuje ceny za ženské žiletky tak, aby nežnejšie pohlavie platilo za ten istý výrobok rovnakú cenu ako muži. Doteraz to však nebolo.

Nedávne anglické štúdie priniesli vo výsledkoch šokujúci fakt. Ženy totiž platili za rovnaký sortiment ako muži až o 37% viac! A to len preto, že napríklad ženské žiletky boli ružovej farby, namiesto čiernej či modrej. Kvalitou sa však veľmi nelíšili.

Štúdia, ktorá zmenila ceny

Briti preto prišli s revolučným krokom, a upravili ceny za ženský sortiment tak, aby sa cenovo vyrovnal tomu mužskému. Bojovníci za zrovnoprávnenie oboch pohlaví po ekonomickej stránke sa potešili. Kontaktovali sme slovenské Tesco s otázkou, či sa aj u nás chystajú pristúpiť k rovnakému kroku.

„Ponúkame širokú škálu produktov od popredných dodávateľov a rovnako aj našu vlastnú inovatívnu značku. To nám dáva možnosť poskytovať zákazníkom žiletky za konkurenčné ceny vo výbornej kvalite pre mužov aj ženy. Jednorazové žiletky našej vlastnej značky pre ženy sú teraz za rovnakú cenu, ako je to u rovnakého výrobku pre mužov,“ vyjadrila sa Katarína Kadašiová, koordinátorka komunikácie obchodného reťazca.

Zbavte sa nechceného ochlpenia. Jednoducho a bezbolestne!
Zbavte sa nechceného ochlpenia. Jednoducho a bezbolestne!
Robo Hubač/profimedia.sk

Obchodný gigant dal do obehu žiletky, za ktoré ženy zaplatia rovnako, ako muži. Doteraz to tak nebolo. Foto: Archív

Faktom však zostáva, že Tesco nemá právo trvalo zasahovať do cien výrobkov iných značiek. Preto pustili do obehu ženské žiletky svojej značky, ktorých cenu si mohli sami určiť. Zahraničné štúdia zistili, že ženy platia za rovnaké výrobky ako muži v priemere až o 230 eur ročne viac.

Vianočné tipy na darček