Nájsť si dnes partnera - hoci len na jednorazovku - je dnes pre homosexuálov vďaka mobilným aplikáciám jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Revolúcia v randení: Vyskúšali sme si zoznamkový softvér pre gayov

Mobilových zoznamkových softvérov je viacero. Osamelý homosexuálny muž si vďaka aplikácii môže prezerať profily gayov, ktorí sú k nemu najbližšie, zoradených podľa vzdialenosti.

Martin sa rodičom priznal, že je gay, keď mal dvadsať, sebe len o tri mesiace skôr. Nemal to ľahké, tak si pomohol modernými technológiami.

Mladého Prešovčana sme totiž stretli vďaka mobilnej aplikácii na vyhľadávanie partnerov pre gayov, ktorú si nainštalovalo takmer päť miliónov používateľov po celom svete. Vďaka nej sa v novej situácii zorientoval oveľa rýchlejšie, pomohla mu nájsť si nových priateľov i získať prvé homosexuálne skúsenosti.

Nula metrov

Grindr je jedna z aplikácií pre smartfóny, ktoré používajú gayovia. Vďaka niekoľkým kliknutiam sa môžu rovnako orientovaní muži zoznámiť za pár sekúnd. Vytvoríte si profil, nahráte doň fotku, vyplníte, čo hľadáte, a začnete četovať. Pomocou GPS navigácie v mobile sa dokážete spojiť s niekým, kto sa vám nielen páči, ale je aj blízko.

Revolúcia v randení? Zrejme áno, veď dnes už takmer nikto nevyjde na ulicu bez mobilu. Osamelý muž si aktuálne vďaka aplikácii môže prezerať profily gayov, ktorí sú k nemu najbližšie, zoradených podľa vzdialenosti. Aplikácia vám prezradí, ako ďaleko od svojho četovacieho kamaráta ste.

Dostať sa na nula metrov je potom už úloha konkrétnej dvojice, ktorá sa po úvodných slovách v čete chce dať dokopy. K týmto technologickým riešeniam hľadania partnera sme sa dostali cez Petra, ktorý podobné programy používa už pol roka. Vraví, že hľadanie partnerov už nemôže byť jednoduchšie.

„Svoj profil aktualizujem podľa toho, na čo mám chuť. Ak sa chcem porozprávať alebo nájsť partnera, dám to tam a všetci vedia, o čo mi ide,“ hovorí. Dnes má chuť na sex, a tak si v nastaveniach vyberá možnosť „hneď teraz“. „Stačí mi prechádzať sa po meste a niekto mi napíše. Mám fotky a veľa údajov v profile, som dôveryhodný.“

A veru, mobil mu zapípal už po desiatich minútach. Prišla správa, no v nej iba otáznik. Posielame ho naspäť. „Bol si do sto metrov,“ informuje nás používateľ, ktorý neuvádza žiadne meno a ponúka iba fotku v tielku a bez tváre. To sme už však celkom inde a miesto sexu si chalani vymieňajú iba správy. Peter so smiechom dodáva, že chlapi sú jednoducho takí - vždy majú chuť.

Zoradení podľa dostupnosti

Aha, Karol! Všade, kam sme prišli, sa zobrazovali v mobile iní chlapci, pekne zoradení podľa „dostupnosti“. Čo hľadajú? Ako kto. Niektorým svieti v profile, že sa sem prišli poobzerať po kamarátoch, niektorí skúšajú šťastie s celoživotnou láskou.

„Priateľstvo je na zdieľanie. Vzťah je na budovanie. Sex je na otvorenosť,“ hovorí profil 28-ročného Lookiho, ktorý hľadá rande, priateľov, čet a „hneď teraz“.

„Hľadám niekoho na prežitie zvyšku života,“ píše v profile 39-ročný používateľ Sempiternal. Peter ho počastuje slovom „milý, no starý a ďaleko“. Veru, štyridsaťdeväť kilometrov - to sme sa v hľadaní preklikali príliš ďaleko.

„V Bratislave nie je náročné niekoho nájsť. Chalanov je tu veľa a nehanbia sa,“ vysvetľuje Peter. Keď sa však pohne smerom na východ, odvážnych mužov, ktorí by zverejňovali svoje fotky v gay aplikácii, ubúda. „Sú tam, no neukážu sa. Možno nevedia, že také niečo funguje, alebo sa nechcú so svojou orientáciou priznať,“ myslí si Peter a dôvody hľadá v anonymite veľkého mesta.

„V Humennom mi nepípne aplikácia ani raz, v Košiciach málinko, no vo Viedni či v Paríži neprejde desať minút bez toho, aby mi niekto nenapísal správu.“

Raz sa mu prihodilo, že mu napísal jeden mladík, a keď si začal prezerať jeho fotky, hľadel na neho známy z posilňovne. „Keď zistil, kto som, už mi nenapísal,“ konštatuje.

Mnohí používatelia tváre neukazujú, radšej si za profilovú fotku zvolia svoje telo alebo jeho časti. Samozrejme, slušné. Tie neslušné vám prídu do pošty. Niektorí ich však radi predvedú ešte skôr, ako sa pozdravia. A na revanš očakávajú rovnakú fotku. „Pošli foto“ je v tomto svete základná požiadavka. Predsa sa nechcete zhovárať s niekým, o kom ani neviete, ako vyzerá!

Čím pikantnejšia fotografia, tým lepšie. Obnažené mužské partie sa na vás valia z každej strany. Stačí prejaviť záujem. Používateľ hovoriaci po nemecky s príznačným nickom Alleswas nás pozval na rande naozaj exkluzívne: „Ahoj, máš chuť na horúce rande so mnou?“

Ponúka všetko od bozku postojačky až po vzájomné trenie poležiačky. Ako dôkaz prikladá svoje fotografie. Otvorili sme jeho profil, v ktorom zverejnil svoje nepublikovateľné fotografie - tesne pred i tesne po. Alleswas to myslí naozaj vážne!

Aj dôchodcovia

Aplikácií určených iba pre gayov je viac. Okrem spomínaného Grindru je populárna aj pôvodom nemecká aplikácia PlanetRomeo. Tá ponúka takmer to isté ako jej „kolegyňa“. Navyše môžete odmeniť iného používateľa virtuálnou nálepkou podľa toho, čím vás zaujal. Na výber ich je skutočne veľa.

Sexi, nadržané prasa, skvelé telo, rajcovný penis... Cez túto aplikáciu sa nám ozval používateľ Stronger_heart - Silnejšie srdce. Hovorí, že futbal nesleduje. „Veľa gayov futbal nepozerá,“ tvrdí používateľ žijúci vo Viedni. Ani on nie je fanúšik a pozerať sa v televízii na dvadsaťdva spotených chlapov považuje za nudu. Iba ak s pivom a fajkou. A vraj je to ponuka.

Používateľ mAuritziUs, ktorý nám prezradil, že pendluje medzi Žilinou a Bratislavou, mal hlavu v smútku: „Priateľ ma nechal pred mesiacom. Nemôžem nikoho ani vidieť,“ napísal. Vymenili sme si niekoľko depresívnych správ o tom, ako mu ublížil, a napokon z neho vypadlo: „Chcem zabudnúť, poďme ku mne.“ Trvalo to presne sedemnásť minút a dvadsaťdva sekúnd, kým sme z neho dostali, o čo mu naozaj ide.

A u ďalších to nebolo iné. Vo virtuálnom svete sme narazili aj na staršieho pána spoza hraníc: „Predpokladám, že hľadáš niekoho vo svojom veku. Alebo aj niečo staršie? Oh, áno, to by si si zapamätal. Walter,“ píše rakúsky dôchodca. Nikdy sme „niečo staršie“ neskúšali, a tak sa nás Walter snaží presvedčiť fotkami. A vraj je nadržaný a adaptabilný. Odmietame.

Dnes nie je Walterov šťastný deň, musí hľadať ďalej. A to je okamih, keď si hovoríme, že je čas opustiť svet aplikácií pre gayov. Nájsť si pomocou takýchto aplikácií partnera na jednu noc je jednoduché. Napokon, kvôli tomu tam všetci sú.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní