Kdekoľvek: Denim stále s vami.

Rifľová láska: Rešpekt pre denim, ignoruje vekové hranice, ľahko sa kombinuje a podčiarkuje sexepíl!

Rifľovina je favorit šatníka, podčiarkne váš sexepíl a vytvorí dojem, že sršíte aktivitou.

Rebríčky obľúbenosti vyhráva už roky denim v akejkoľvek podobe. Tento materiál dávno nevnímame ako športovú alebo voľnočasovú záležitosť. Získal si rešpekt v spoločnosti, ignoruje vekové hranice a dokáže ubrať roky.

Nielen pre kovbojov

Pracovný odev z materiálu podobného denimu nosili v 17. storočí námorníci v talianskom Janove. O dve storočia vzniklo zo skomoleného Jannes slovo jeans. V 19. storočí Levi Strauss s priateľom Jacobom Davisom začali v USA predávať pracovné odevy z bavlneného seržu, dovážaného z Nimes vo Francúzsku. Nuž a zo Serge de Nimes sa odvodilo označenie pre túto tkaninu - denim.

Dajte to sexi: Denimové sako a šortky.
Dajte to sexi: Denimové sako a šortky.
Getty Images

Dajte to sexi: Denimové sako a šortky.FOTO: Getty Images

Produkcia bola úspešná a z denimu postupne šili pracovné odevy pre kovbojov, zlatokopov aj ďalší výrobcovia. Dnešný textilný a odevný priemysel produkuje najrôznejšie módne varianty a modely z denimu, navyše ponúka napodobeniny tkaného denimu.

Vždy budete iná

Denimové kúsky sa ľahko kombinujú, sú praktické, mladistvé a sexi. Dokážu s vami prežiť čas v práci až po rôzne príležitosti a slávnostnejšie akcie. Vždy budete iná. Aj módne značky súperia, ktorá predstaví a prinesie najzaujímavejšie modely. Nepochybne naj kúskom sú džínsy. Dobrý strih spraví s vašou postavou priam zázraky. Skombinujete ich s čímkoľvek, pokojne si ich zaobstarajte aj vo farebných variáciách.

Provokujte: Rebelské a trendy.
Provokujte: Rebelské a trendy.
Shutterstock

Provokujte: Rebelské a trendy.FOTO: Shutterstock

Zabodujete i v denimovej sukni, šatách, košeli, vo veste a v populárnych šortkách. S týmto materiálom sa stretnete i na topánkach, kabelkách a doplnkoch. Svoje miesto si vybojoval denimový overal. Nuž a top kúsok - denimovú bundu - má v šatníku asi každá žena, pretože dotvorí outfit bez ohľadu na vek, sezónu, štýl a je maximálne univerzálna a nadčasová.

Romantické: Denim a šaty spolu ladia.
Romantické: Denim a šaty spolu ladia.
Shutterstock

Romantické: Denim a šaty spolu ladia.FOTO: Shutterstock

Hrajte sa a kombinujte. Jemné, ženské a glamour outfity vytvoríte z denimového modelu a romantickej módy, ako je čipka, kvetinová potlač, živôtiky, výšivky, koráliky. Obľube sa teší spojenie denimu a etno alebo bohémskych kúskov. K nim jednoznačne patria kožené doplnky. Skvelá je vzájomná kombinácia denimu. Oblečte si džínsy s džínsovou vestičkou, džínsovú košeľu s džínsovou sukňou alebo so šortkami. Denimový trend je in. Siahnite po farbách, zdobení výšivkami, kovovými aplikáciami, kamienkami alebo po džínsoch s roztrhanou úpravou. Užite si denimovú módu!

Vianočné tipy na darček