Robíte si selfie? Môžu vám ukradnúť identitu!

Obľúbený druh fotografií v sebe nesie nebezpečenstvo. Možno väčšie, ako ste si mysleli.

Kto z aktívnych využívateľov smartfónov si niekedy nespravil selfie? Sám, s domácim zvieratkom, s kamarátmi, s kolegami z práce. Všetky technické vymoženosti, ktoré nám uľahčujú a spríjemňujú život však v sebe nesú určité riziká.

Dva palce nahor!

Záber s dvoma zdvihnutými prstami môže symbolizovať čokoľvek. Napríklad mier, víťazstvo ale i urážku. Záleží od kultúry, v ktorej sa ho zhotoviteľ snaží definovať. Do selfie fotografií gesto so zdvihnutými prstami najčastejšie komponujú Japonci, ktorí sú, okrem iného, preborníci v selfie fotkách.

twitter.com/og_pocahontas

Selfies sú obľúbené najmä u mladých ľudí. Foto: Twitter

Podľa tamojších dievčat je to znamenie nežnosti a roztomilosti, ktoré vraj zatraktívňuje jednotlivé zábery. Pozor však na príliš technologicky vyspelé telefóny. Japonský profesor na technologickom inštitúte Isao Ičizen však upozorňuje na to, že kvalita fotoaparátov, ktoré smartfóny využívajú, je taká vysoká, že vám môže ešte zavariť. Podľa jeho zistení, ktoré podložil rôznymi pokusmi, je schopný ktokoľvek z kvalitnej fotky rozoznať odtlačky prstov, ktoré pri selfie fotke vidno. Stačí vysoko kvalitná fotka a záber je pre vaše súkromie potenciálna hrozba.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček