Výhľad: V slnečných dňoch dovidíte z Maliného Brda až na Tatry.

Rodinná lyžovačka na zjazdovkách Maliného Brda: Užite si s nami!

Máte chuť zalyžovať si na Malinom Brde? Vďaka týždenníku Plus 7 DNÍ máte možnosť užiť si zábavu na snehu lacnejšie!

Ak chcete zažiť príjemnú rodinnú lyžovačku, vyberte sa na Malinô Brdo. Kúsok nad Ružomberkom v kopcoch Veľkej Fatry leží obľúbené lyžiarske stredisko, kde sa naučia lyžovať deti, vybláznia sa náročnejší lyžiari a svoju stopu si tu nájdu aj nadšení bežkári. Roky si sem chodia užiť zimné radovánky nielen domáci, ale aj zahraniční turisti.

Moderné stredisko

Vstupnou bránou je mestská časť Hrabovo, vzdialená od centra Ružomberka iba kilometer. Z Hrabova na Malinô Brdo vás pohodlne vyvezie moderná osemmiestna kabínová lanovka dlhá 1 770 metrov. Čakať nebudete, za hodinu prepraví až 1 500 osôb. Z presklenej kabíny sa pokocháte výhľadom na okolité kopce.

Keď si priamo v stredisku Malinô Brdo pripnete lyže, môžete sa rozhodnúť, či sa ďalej vyveziete štvorsedačkovou lanovkou, alebo niektorým z dvoch lyžiarskych vlekov. Deti a začiatočníci môžu pre väčšiu zábavu striedať štyri vleky.

Terény v stredisku ponúkajú výborné podmienky pre všetky kategórie lyžiarov. K dispozícii majú dvanásť kilometrov zjazdových tratí. Najdlhšia z nich meria takmer štyri kilometre, keď sa po nej spustíte z Maliného Brda až do údolnej stanice lanovky, prekonáte výškový rozdiel 698 metrov. Zároveň je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. Aj keď príroda nenadelí dosť snehu, pri teplotách pod nulou sa oň postarajú snežné delá.

Svahy Maliného Brda: Sú vhodné pre skúsených lyžiarov aj pre deti.FOTO: archív P7D

Na svoje si prídu aj priaznivci pretekárskeho lyžovania, niektoré zjazdovky parametrami spĺňajú kritériá FIS na organizovanie pretekov Európskeho pohára.

Zdvihnúť si adrenalín

Pre milovníkov adrenalínu slúži snow park s dĺžkou približne 250 metrov a modernými prekážkami vhodnými pre snoubordistov, ako aj lyžiarov freestylistov.

Tí, ktorí obľubujú štatistiky, môžu využívať evidenciu a prehľad prelyžovaných kilometrov cez stránku www.skiline.cc.

Potrebujete si oddýchnuť?

Príjemne si môžete posedieť v novom après ski bare priamo na svahu. Dobrou atmosférou dýcha aj horská chata Dária, ktorá slúži ako samoobslužné stravovacie zariadenie. Počas pekných dní ocenenia návštevníci hlavne veľkú slnečnú terasu.

Medzi obľúbené atrakcie patrí aj Snow Taxi - večerná jazda ratrakom. Novinkou pre hostí ubytovaných na Malinom Brde je večerné lyžovanie na jednom z detských vlekov.

Najmenších, ale určite aj ich rodičov, poteší nová detská lyžiarska škôlka Jupík, kde sa deti učia zábavnou formou spustiť sa prvý raz na lyžiach. Ak sú vhodné snehové podmienky, vychutnajú si priaznivci bežeckého lyžovania pohyb v prírode na desiatich kilometroch upravovaných bežeckých tratí.

Oddýchnite si vo Vlkolínci.FOTO: archív P7D

Počas celej sezóny prebiehajú na Malinom Brde rôzne zaujímavé akcie. V druhej polovici januára je naplánovaný Slovenský pohár veteránov v zjazdovom lyžovaní, začiatkom februára tradičné preteky pre najmenších Ružomberský medvedík a súťažno-zábavná akcia Expres Snow party. Konať sa budú aj večerné skialpinistické preteky Malinô Brdo Night Skialp Challenge, v marci Ski fest a Slovenský pohár žiakov v zjazdovom lyžovaní. Okrem toho každý víkend sa deti môžu tešiť na animačné programy a súťaže priamo na svahu.

Unavenému telu po parádnej lyžovačke dobre padne kúpeľ v termálnej vode, sauna či masáž. To všetko nájdete v akvaparkoch, ktorých je v blízkom okolí niekoľko. A ak by sa vám niektoré popoludnie práve nechcelo lyžovať, môžete podniknúť prechádzku do čarovnej obce Vlkolínec, ktorá je ako pamiatková rezervácia ľudovej architektúry zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ak chcete získať viac informácií, kliknite na stránku www.skipark.sk.

Lyžujte lacnejšie

Kupón, ktorý ste našli pribalený k aktuálnemu vydaniu týždenníka PLUS 7 DNÍ, si môžete zaregistrovať na stránke www.skipark.sk. Po registrácii môžete kupón vymeniť v pokladniciach strediska Ružomberok-Malinô Brdo za jednodňový skipas. Zaplatíte zaň iba 9 eur. Podmienkou, aby ste získali skipas, je registrácia na www.skipark.sk do 28. februára 2014. Na zlacnený skipas môžete lyžovať od 17. marca do 30. marca 2014. Želáme vám príjemnú jarnú lyžovačku!

Získajte lacnejší skipas s týždenníkom Plus 7 DNÍ!FOTO: archív P7D

Kupón nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka Plus 7 DNÍ!


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní