Rok 2016 podľa tradičnej astrológie: Náročný, ale poučný

Ani podľa západnej astrológie nebude rok 2016 jednoduchý.

„Vesmír, Univerzum, Pán Boh - podľa toho, čomu veríme - nám prinesú veľa možností rastu na duchovnej úrovni. Mnohé nebudú podľa našich predstáv. Narazíme na prekážky a neraz sa objaví pocit, že máme všetkého vyše hlavy, možno až tak, že sme zrelí na psychiatriu.

Všetko sú to iba skúšky. Ak sa ich pokúsime prijať, celý nasledujúci rok bude pre nás prínosný. Nikto nás nechce trestať, máme sa len niečo nové naučiť, pochopiť a možno iba prijať,“ upozorňuje astrologička a numerologička Alenka Nemčeková, ktorá sa o „čítanie z hviezd“ začala zaujímať pred vyše tridsiatimi rokmi a už osemnásť rokov sa mu venuje profesionálne.

„Pomáha mi zorientovať sa v ľuďoch i vo vlastnom živote. Pomocou astrológie vieme určiť vhodného partnera, vhodný čas na splodenie dieťaťa, ak sa partnerom nedarí. Dokáže určiť vhodné dni na prácu a čoho sa vyvarovať zo zdravotnej stránky,“ opisuje. Známa astrologička Alenka pre PLUS 7 DNÍ vypracovala horoskop pre jednotlivé znamenia.

Alenka Nemčeková: Okrem astrológie a numerológie sa venuje tarotu. Foto: Martin Domok

Baran

Baranov čaká do apríla hektické obdobie. Budú veľmi energickí až výbušní, čím si môžu privodiť zdravotné problémy, nepriateľstvá a rozchody.

Ak sa im podarí skrotiť svoje vášne, od apríla budú veľmi príťažliví až populárni a objaví sa aj veľká láska. September je vhodný na prácu a cestovanie, ale pozor na rýchlosť. Koncom roka by sa mali spoliehať na svoju intuíciu, aby ich veľkorysosť niekto nezneužil. Pozor na úvery!

Býk

Býkom prináša nový rok perspektívne lásky a stabilný príjem. Mali by si dávať pozor na to, aby si to v nasledujúcich mesiacoch prehnanou snahou nepokazili a nesľubovali to, čo nemôžu splniť. Posledné aprílové dni a celý máj sú vhodné na zásnuby, sobáš, cestovanie a investície.

Na prelome mája a júna, v auguste a v septembri by mali byť obozretní na cestách. Na dovolenku je vhodný júl. Koniec roka prežijú v pokoji.

Blíženci

Blíženci by mali myslieť na svoje srdiečko, spomaliť a upokojiť sa. Ich netrpezlivosť by mohla vyvolať napätie a hádky.

Február a máj im prinesú úspechy v obchode aj v láske. Letnú dovolenku strávia v kruhu rodiny, na chate, chalupe alebo doma. Možný úspech v posledných mesiacoch bude vyžadovať diplomaciu a vytrvalosť.

Rak

Citliví Raci budú začiatkom roku milí, príťažliví a úspešní. Vyhnúť by sa však mali špekuláciám a sporom. A to po celý rok. Koniec roka môže chlad spôsobovať problémy s obličkami. Dovolenku si najlepšie vychutnajú s rodinou pri vode.

Lev

Sebavedomí a energickí Levi budú úspešní aj šetrní. V marci a v septembri by si mali dávať pozor na srdiečko a pohybový aparát. V apríli a v auguste sa budú cítiť veľmi dobre. Na letnú dovolenku v júli k vode by mali radšej cestovať autom ako lietadlom. Koniec roka je vhodný na cestovanie, ale pozor na prechladnutie. Kto by chcel stráviť Vianoce v posteli?

Panna

Panny začínajú rok pozvoľna, v práci sa im veľmi nedarí a zameriavajú sa viac na vzťahy. Možno tento rok chcú zlegalizovať ten svoj. Máj je na to ideálny. Jún a júl budú vhodné na dovolenku, v septembri nech nezačínajú nič nové. V novembri opatrne s náhodnými známosťami. Koncom roku budú výnimočne komunikatívni, mohli by to zúročiť a niečo napísať.

Váhy

V prípade Váh prichádza s novým rokom aj poznanie, že nie každý, kto sa tvári, že je priateľ, ním aj je. Opatrne s dôverčivosťou! Nové veci by si mali plánovať na marec, máj a september. Rovnako sa v tomto období darí aj v láske. Najvhodnejší čas na dovolenku je máj a Vianoce.

Škorpión

Škorpióni všetku energiu minuli na prípravu Vianoc a Silvestra. V januári by mali začať pozvoľna, držať sa starého, zabehnutého, teda toho, čo funguje. Až do mája by sa nemali vrhať do ničoho nového, nech by sa to zdalo akokoľvek lákavé.

Máj, jún a júl prinesú úspechy v práci, v cestovaní aj zo zdravotnej stránky. V októbri si treba dopriať odpočinok, aby sa od novembra mohli pripravovať na Vianoce. Možno budú trochu netradičné, ale určite šťastné.

Strelec

Strelci budú musieť na svoju záľubu v cestovaní tento rok zabudnúť, aby sa pracovne posunuli ďalej. Zo zdravotného hľadiska pozor až do októbra na cukor a alkohol. V láske sa bude dariť v máji, v auguste a v decembri. Marec až jún - možné problémy zo zákonom.

Kozorožec

Kozorožci, ak chcú zvládnuť začiatok roka bez vážnych strát a sklamaní, mali by sa pokúsiť o tolerantnosť, stabilitu a pokoj. Bude to náročný rok, ale príde zaslúžená odmena, postupne od júla v podobe pracovného úspechu a vitality. V auguste, v októbri alebo v decembri pre tých single prichádza nová láska a pre zadaných upevnenie vzťahu.

Vodnár

Nespútaní Vodnári sa môžu nechať spútať. Mali by sa zamerať na svoje pozitíva, ako je praktickosť, originálnosť, silná vôľa a myslenie, aby zvládali svoj nepokoj, impulzívnosť a zanovitosť. Inak bude pre nich rok 2016 poriadne náročný. Každý robí kompromisy. Ak sa o ne pokúsia, od polovice mája sa im naozaj bude dariť.

Postupne budú do ich života prichádzať noví priatelia, nová láska, nová práca a v auguste sa môže dostaviť aj rýchly úspech. Mali by si to vážiť, pretože vzápätí o všetko môžu prísť. V novembri pozor na úrazy, v decembri príde finančná stabilita.

Ryby

Ryby by sa mali riadiť svojou intuíciou a uberať z nárokov - či už pôjde o lásku, alebo o zamestnanie. Predídu tak sklamaniam. Od februára do júla budú potrebovať pevnú vôľu, aby sa nevrátili k alkoholu či iným závislostiam, ktoré by ich mohli zdravotne ohrozovať.

V auguste, v septembri a v októbri pozor na podvody. V tomto roku budú ľudia z tohto znamenia mimoriadne vnímaví a kreatívni, možno vyrobia svojim blízkym vianočné darčeky, ktoré síce nebudú veľmi praktické, ale určite budú nádherné.