Oslava prírody: Kvetinami sa dá máločo pokaziť.

Rozkvitnite: Flóra v šatníku rozžiari upršané dni

Aj keď je leto na konci, kvetinové vzory ožívajú na oblečení.

Podobne ako zvieracie vzory, bodky či pásiky kvetinová potlač sa po dekádach vracia. Tento rok môžeme vzory flóry nájsť na kúskoch oblečenia počas jari, leta, ale aj teraz na jeseň. Svieže kvetiny vám dodajú mladistvý vzhľad a rozžiaria aj upršané dni. Môžete siahnuť po šatách alebo zvoliť iba sveter či tričko s rozkvitnutými rastlinami.

Nemusíte sa báť

Bojíte sa takýchto nápadných vzorov, lebo máte pocit, že vás rozširujú? Robíte chybu. V šatníku by ste nejaký žiarivý kúsok určite mali mať. Stačí si vybrať správnu potlač, ktorá bude lichotiť vašej postave. Pre silnejšie dámy sú vhodné drobné kvety na jednofarebnom, tmavšom podklade.

Pre odvážne: Kombinovať niekoľko vzorov naraz je už vyšší level.
Pre odvážne: Kombinovať niekoľko vzorov naraz je už vyšší level.
profimedia.sk

Pre odvážne: Kombinovať niekoľko vzorov naraz je už vyšší level.Foto: profimedia.sk

Ak sa ani tak necítite dobre, stačí nosiť kvety na doplnkoch, ako je napríklad šatka. Dokážu skvele odpútať pozornosť od kritických partií. Ak chcete istú časť postavy zvýrazniť a inú potlačiť, perfektne vám poslúžia kvetinové vzory. Všeobecne totiž platí, že kvetinové vzory priťahujú pozornosť a zároveň opticky trochu pridávajú objem. Pre štíhle ženy sú kvety skvelou voľbou ako vlastne čokoľvek. Treba si jedine dávať pozor, aby ste k šatám zvolili jednoduché doplnky.

Čo si kúpiť

Každá milovníčka ženského štýlu by mala mať vo svojom šatníku aspoň jedny šaty so vzorom flóry. Vybrať si môžete z elegantných puzdrových, ktoré sa v kombinácii so sakom a s lodičkami skvele hodia aj na pracovnú schôdzku.

Trendy vojvodkyňa: Aj Kate, manželka britského princa Williama, siahla po sviežich šatách s decentným rozmiestnením kvetov.
Trendy vojvodkyňa: Aj Kate, manželka britského princa Williama, siahla po sviežich šatách s decentným rozmiestnením kvetov.
profimedia.sk

Trendy vojvodkyňa: Aj Kate, manželka britského princa Williama, siahla po sviežich šatách s decentným rozmiestnením kvetov.Foto: profimedia.sk

Počas teplejších dní využijete vzdušné a hravé strihy. Ďalšou voľbou môže byť vzorovaný top, blúzka či svetrík. Pre menej odvážne sú tu lodičky či kabelky, ktoré výborne skombinujete s jednofarebnými vecami.

Vianočné tipy na darček