Rozpálená tyč v zadku, aj prasknutý mechúr. Toto je 10 najbizarnejších úmrtí

Niektoré skony zostanú zahalené rúškom tajomstva už navždy. Sú však také, ktoré sa do histórie výrazne zapíšu a pri čítaní o nich budete dvíhať obočie.

 • Dánsky astronóm Tycha de Brahe zomrel na prasknutie močového mechúra. V tom čase totiž stolovali s kráľom a keďže dvorná etiketa v 17. storočí vyslovene zakazovala vstať od stola, alebo spraviť čokoľvek skôr ako kráľ, de Brahe to neustál a mechúr mu praskol.
 • Zakladateľ známeho liehovaru Jack Daniel umrel na gangrénu. Na tom by nebolo v tej dobe nič zvláštne, avšak ku chorobe prišiel pravdepodobne po tom, čo od zlosti kopol do svojho trezora, pretože si nemohol spomenúť na číselný kód.
 • Žil raz jeden naivný chlap z Pakistanu, ktorý uzavrel dohodu s miestnym kňazom. Ten ho mal usmrtiť a potom vo všetkej sláve zmŕtvychvstania uviesť späť do života. Tá druhá časť dohody sa už, samozrejme, neuskutočnila.
 • Prapodivná smrť neobišla ani vznešených ľudí. Eduard II., anglický panovník, bol svojou manželkou obvinený zo sodomie, keď sa začal verejne ukazovať v spoločnosti so svojím milencom a ministrom Pierrom Gavestoneom. Podobné prečiny sa v tej dobe trestali zasunutím rozžhavenej kokovovej tyče do konečníka.
 • V Anglicku ešte zostaneme. Priamo v Londýne si jeden náruživý pár užíval milostné radovánky na balkóne. Zábradlie to však nevydržalo, muž so ženou sa cez labilné dosky prepadli a po páde na tvrdý betón to neprežili.
 • Hovorí sa, že najlepšia smrť je pri niečom, čo milujete. Mladému páru z Londýna to podľa tejto definície, bohužiaľ, vyšlo. A možno aj vojvodovi z Clarence, ktorý bol v roku 1478 odsúdený na smrť utopením vo víne.
 • Podivné úmrtia neobchádzajú ani viac známych ľudí. Najmä hudobníkov. V roku 1972 zabil gitaristu kapely Stone the Crows vývod z mikrofónu a speváka The Yarbirds (predchodcu legendárnych Led Zeppelin) zle uzemnený reproduktor. Ešte bizarnejšou smrťou skonala kanadská speváčka Taylor Mitchell, ktorú zabili dva kojoty. Táto tragická smrť je dovtedy aj odvtedy jediným známym prípadom, kedy kojoty napadli a zabili človeka.

 • Odporcovia nevarených zdravých vecí sa teraz pravdepodobne zatvária spokojne. Pretože aj zdravá výživa zabíja. Svoje o tom vie Basil Brown, extrémny zástanca zeleninových a ovocných štiav, ktorý sa upil na smrť. Mrkvovým džúsom. Aj dobrého veľa škodí!

 • bed
  Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].