Spôsobí spevák sexuálnu revolúciu? Minimálne medzi ryšavými chlapmi áno.

Ryšaví chlapi sexujú častejšie – vďaka idolovi Edovi Sheeranovi

Nová štúdia priniesla zaujímavé zistenia. Viac ryšavých chlapov má pravidelný sex vďaka fenoménu „efekt Eda Sheerana“.

Je milý, nekonfliktný, má britský prízvuk a skladá piesne, ktoré zahrejú zlomené srdce každej ženy. Spevák Ed Sheeran sa vypracoval sám – so svojou gitarou sa túlal po uliciach miest a hrával. Spieval a hrával na gitaru. Jeho húževnatosť, snaha a, samozrejme, talent, mu priniesla svetovú slávu. Zostal však pokorný a pri zemi, oddaný charite a fanúšikom.

Nie je rozhodne prototypom krásavca. Láme však ženské srdcia.
Nie je rozhodne prototypom krásavca. Láme však ženské srdcia.
profimedia.sk

Zaujímavosťou je, že sa z neho stal sexsymbol, po ktorom túži mnoho žien i chlapov. Ed však žije so svojou stredoškolskou láskou, s ktorou má podľa vlastných slov pevný a hlboký vzťah plný smiechu a dôvery. Spevák pravdepodobne netušil, že jeho osobnosť bude maž pre spoločnosť aj iný prínos – a to sexuálny. Veľa žien si totiž vyberá do postele ryšavých chlapov podľa vzoru známeho speváka.

Príťažlivejší

Výskum, ktorý realizovali britskí vedci dokazuje, že jeden z piatich ryšavých chlapov vo veku 25 – 34 rokov pociťuje viac sexuálnej pozornosti zo strany žien. „Nie je vôbec prekvapivé, že ryšaví muži sú zaujímavejší pre opačné pohlavie, ženy si s nimi podvedome stotožňujú svoje idoly, posledné roky tomu výrazne prispel spevák Ed Sheeran,“ hovoria vedci. Ed ukázal, že jeho vzhľad, ktorý v spoločnosti všeobecne nie je považovaný za veľmi príťažlivý, nemá žiadny vplyv na jeho talent a krásne piesne.

To mohlo ovplyvniť nazeranie žien na chlapov, ktorí nie sú práve prototypom krásy a príťažlivosti. Vedci zároveň zistili, že jeden z piatich ryšavých mužov počuli minimálne raz v živote kompliment, že sa podobajú na Eda Sheerana.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].