Sánkovačka v historickom centre Kremnice: Lopáre požičiavajú turistom v knižnici

„Je to pravda, na Štefánikovom námestí sa môže každý návštevník Kremnice sánkovať, či spúšťať na lopári. Kto nemá vlastné športové náradie, nech len zájde do knižnice Jána Kollára, ktoré sídli priamo na námestí a tam mu úplne zadarmo požičajú sánky, klzák, alebo lopár,“ hovorí pracovníčka kremnického informačného centra Miroslava Vojtková.

Pohostinnosť domácich

Nápad na sympatickú zimnú atrakciu v niekdajšom kráľovskom banskom meste vznikol vďaka každoročným súťažiam snowbordistov a freestylových lyžiarov v skoku na mostíku s názvom Big Air. Takéto súťaže sa obyčajne organizujú v lyžiarskych centrách, Kremnica sa rozhodla ponúknuť športovcom priestor priamo v meste. Už desať rokov tu každú zimu vytvoria medzi stredovekými budovami dve- tri vysoké kopy z umelého a keď príroda dopraje, tak zo skutočného snehu.

Podelili sa

Snehové dráhy vždy lákali aj miestne deti, ktoré sa v čase pred, či po súťaži na námestí plnom snehu radi vybláznili. Tohto roku sa Kremničania rozhodli dopriať zimné radovánky aj návštevníkom mesta.

Nielen sponzori, ale aj tí, ktorí už majú odrastení deti, doniesli do miestnej knižnice lopáre, kde si ich zase požičiavajú turisti, aby si užili niekdajšie „zlaté mesto“ aj týmto netradičným spôsobom.

Vianočné tipy na darček