Opálenie: Pôsobí atraktívne a pohodovo, udržte si ho čo najdlhšie.

Sexi bronzové telo: Poradíme, ako udržať opálenie čo najdlhšie

Aby chytanie bronzu nevyšlo nazmar a vydržal vám čo najdlhšie.

Zdravo opálená pokožka pôsobí atraktívne a dodá vám aj nejaké to sebavedomie a dobrý pocit. Navyše opálenie zamaskuje drobné nedostatky pokožky, vyrážky, fľaky, navodí štíhlejší dojem. Horšie je, že opálenie nevydrží naveky, ak nie ste priateľkou solárií. Je to dočasná záležitosť, perfektne vyzerá asi mesiac. Nastupuje obnova pokožky, vrchná vrstva sa olupuje a postupne ju nahrádza mladšia vrstva, bledšia. Neostáva vám iné, len sa usilovať udržať si bronzový vzhľad čím dlhšie.

Podporte opálenú pokožku

Ak sa chcete rýchlejšie a lepšie opáliť, pomocníkom môže byť betakarotén a vitamín A. Nájdete ich v prírodných zdrojoch, v potravinách, aj vo forme tabliet.

Nevydrží naveky: Zachovať si opálenie vyžaduje úsilie, ale má to svoj efekt.FOTO: Shutterstock

Rovnako pomáha aj na zachovanie opálenia. Používajte krémy po opaľovaní, ktoré majú výživný a ošetrujúci efekt, pomáhajú pokožke udržať opálený tón. Prípadne siahnite po špeciálnych mliekach aj s kvapkou samoopaľovacieho prípravku. Dbajte na pravidelnosť, ráno aj večer. Hydratujte pokožku, upokojte ju a nezabúdajte na pitný režim. Zle hydratovaná skôr vybledne. Vyhnite sa saunám, termálnym kúpaliskám a horúcej vode. Uprednostnite sprchu, vírivku, plávanie v bazéne. Pod vodou však netrávte dlhý čas, spôsobujete tým vysušovanie pokožky. Zvoľte sprchovacie gély s hydratačnými účinkami alebo oleje.

Poľavte v intenzite pílingov, stačí raz za týždeň alebo dvakrát do mesiaca. Neskôr, s príchodom jesene, si doplňte bronz pobytom na slnku. Hoci už nebude také intenzívne, nachytajte zopár slnečných lúčov.

Oleje: Pomôžu vám hydratovať pokožku.FOTO: Shutterstock

Opálenie mizne

Pomôcť vám môže kozmetika vo farbách leta. Vyberajte si krémy s obsahom betakaroténu alebo s trblietkami, ktoré pekne rozžiaria pokožku. Tvári i dekoltu urobia dobrú službu bronzové púdre. Vyskúšajte samoopaľovacie prípravky. Keďže už máte základ, stále máte opálený tón pokožky, lepšie chytia a prirodzenejšie vyzerajú. Správne ich aplikujte, rozotrite, aby ste nevytvorili farebné škvrny a fľaky po tele. Najlepšie po pílingu, keď je pokožka jemná a hladká. No a možnosťou je aj solárium alebo nástrek.

Venujte starostlivosť a dostatočnú pozornosť svojej opálenej pokožke, bronz vám vydrží dlhšie a skvelý vzhľad vám bude odmenou.